Mapy Apple (fot. Tabletowo.pl)

Ogromna aktualizacja aplikacji Mapy Apple – także w Polsce!

Apple bardzo wolno wprowadza zmiany w swojej aplikacji Map. Redesign jest wprowadzany w kolejnych krajach, ale do tej pory nie mogliśmy cieszyć się nowym wyglądem apki w Polsce. Pojawiają się sygnały, że to już teraz-zaraz!

Mapy Apple z nowym wyglądem w Polsce

W jednym z wątków Reddita, poświęconemu aktualizacjom aplikacji Apple, pojawiła się informacja o odmienionej szacie graficznej Map Apple w Europie i Japonii. Pierwsi użytkownicy dostrzegają już zmiany – trójwymiarowe modele budynków w miastach i bardziej precyzyjne informacje na temat obiektów.

Całość sprawia wrażenie aktualizacji, która ostatnio pojawiła się w Finlandii, Norwegii i Szwecji, a której rollout Apple ogłosiło na początku marca 2023 roku.

Użytkownicy Reddita zgłaszają, że ogromny dodatek obejmuje dokładniejsze dane na temat dróg, adresów i ukształtowania terenu w Austrii, Chorwacji, Słowenii, Czechach, a także Japonii. Co ważne – zmiany widoczne są także na mapie Polski.

Mapy Apple
(fot. @the_john19/reddit)

Warszawa i Wrocław w nowych Mapach Apple

Apple Maps ukazują nowy widok dla polskich miast. Krótka „wycieczka” do wspomnianego wątku Reddita czy na tę stronę Imgur wystarczy, by dostrzec szczegóły zmian w nawigacji dla Warszawy czy Wrocławia.

Jak na razie nie wiadomo, jak duża liczba użytkowników została pobłogosławiona możliwością testowania nowych map. Wygląda na to, że aktualizacja nie jest powszechna – ci z redaktorów Tabletowo, którzy używają iPhone’ów, jeszcze nie zauważyli u siebie zmian, mimo posiadania aktualnych wersji aplikacji Mapy.

Całkiem możliwe, że na razie deweloper postanowił o zaledwie częściowym wydaniu testowym dla nielicznych użytkowników. Tak czy siak, jest to zwiastun sporej zmiany i zapewne – oficjalnego ogłoszenia o dostępności aktualizacji aplikacji Mapy Apple dla wszystkich użytkowników w Polsce.

(fot. @the_john19/imgur)

Przy okazji ewidentnie widać, że Apple ma jeszcze trochę do poprawy, jeśli chodzi o jakość swojego produktu. Na przykład jeśli chodzi o Wrocław, Mapy wykazują obecność ulicy Ksiądza Hugona-Kołłątaja ;)