Mamy sporo nowych informacji na temat Moto G 4. generacji 21

Mamy sporo nowych informacji na temat Moto G 4. generacji

Według ostatnich doniesień, czwarta generacja Moto G zadebiutuje już 17 maja, czyli mniej niż rok po Moto G 2015. Potwierdzałby to fakt, że w ostatnim czasie pojawiło się naprawdę dużo przecieków na temat obu przedstawicieli tegorocznej odsłony tej serii. Dzięki temu znamy ich praktycznie całą (ale wciąż domniemaną) specyfikację techniczną.

Spodziewamy się, że 17 maja Lenovo zaprezentuje Moto G 2016 razem z ulepszoną wersją z Plusem w nazwie. Na samym początku nie spodziewaliśmy się znacznych różnic między nimi, jednak teraz okazuje się, że drugi z ww. modeli może otrzymać dużo „lepsze” wyposażenie. Od razu należy zaznaczyć, że pojawiły się zestawy dwóch nieco zróżnicowanych informacji na temat niektórych podzespołów, ale zacznijmy najpierw od pierwszego. Według niego, specyfikacja tegorocznych przedstawicieli serii Moto G ma przedstawiać się następująco:

Model Moto G Moto G Plus (2016?)
Wyświetlacz 5,5 cala IPS 5,5 cala IPS
Rozdzielczość ekranu Full HD (1080×1920) Full HD (1080×1920)
Procesor ośmiordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 430
ośmiordzeniowy
Qualcomm Snapdragon 430
Układ graficzny Adreno 505 Adreno 505
RAM 2 GB 3 GB
Pamięć wewnętrzna 16 GB 32 GB
Aparat główny 13 Mpix
laserowy autofokus
16 Mpix
laserowy autofokus
Kamerka przednia 5 Mpix 5 Mpix
Akumulator 3000 mAh 3000 mAh
System operacyjny Android 6.0 Marshmallow Android 6.0 Marshmallow
Dostępne kolory biały
czarny
biały
czarny

Co ciekawe, niektóre źródła podają, że wyświetlacz w tegorocznych Moto G owszem, „urośnie”, ale nie do 5,5, a do 5,2 cala. Z pewnością taka informacja ucieszyłaby większość z Was, bowiem łatwiej zaakceptować mniej diametralny wzrost przekątnej. Kwestia ta pozostaje więc jeszcze „ruchoma”.

Jak wspomniałem wcześniej, jest również drugi zestaw informacji na temat specyfikacji ww. smartfonów. Od powyższego różni się on obecnością (w obu przypadkach) ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 617 z Adreno 405 oraz czytnika linii papilarnych na przodzie (według wcześniejszych doniesień miał go otrzymać tylko model z Plusem w nazwie):

Co ciekawe, natknąć się można również na wzmiankę o obecności modułu NFC, którego do tej pory nie oferował żaden smartfon z serii Moto G.

Moto G 2016 i jej wersja z Plusem w nazwie zapowiadają się bardzo ciekawe i to bez znaczenia, które plotki/przecieki okażą się prawdziwe. „Podgrzało” to jednak atmosferę oczekiwania, ale na szczęście do oficjalnej premiery nie zostało już dużo czasu – niespełna 10 dni (oczywiście, jeśli tylko rzeczywiście zadebiutują one 17 maja).

Źródło: WinFuture@rquandt@vaiibhav_jaiin