Ważne

Pierwsze informacje o Moto G oraz G Plus czwartej generacji

Od pewnego czasu wszystkie modele Moto zostały na dobre włączone do portfolio Lenovo, a nazwa amerykańskiej firmy przestała być używana w przypadku smartfonów. Chińczycy zamierzają kontynuować swoje pasmo sukcesów. Na rynku ważną rolę odgrywają urządzenia o świetnym stosunku ceny do oferowanych możliwości, a doskonałym przykładem rodziny produktów o takiej cesze mogą być Moto G wszystkich trzech generacji. Tymczasem pojawiły się wiadomości na temat czwartej już generacji tego wielkiego przeboju ze średniej półki. Jakich zmian względem poprzedniczek należy się spodziewać?

Na zdjęciu tytułowym możecie zobaczyć Moto X3, która wskazuje na to, jak będzie prezentowała się stylistyka nowych “motek”. W dodatku model ten tydzień temu pojawił się w bazie Zauba, będąc przesłanym do placówki R&D w Indiach przez Lenovo. Przejdźmy już jednak do Moto G i G Plus czwartej generacji. Evan Blass udostępnił za pośrednictwem Twittera grafikę, która pokazuje, jak ma wyglądać część frontu nowego modelu z Plusem w nazwie.

Kwadratowy przycisk to najpewniej skaner linii papilarnych. Nie jest to wielkie zaskoczenie, ponieważ Chińczycy poinformowali już wcześniej, że wszystkie nowe modele z serii Moto mają być wyposażone w takie czytniki oraz ekrany o przekątnej nie mniejszej niż 5 cali.

Ważną wiadomością jest część danych technicznych nowych smartfonów. Moto G Plus ma być nieco ulepszoną wersją zwykłej Moto G czwartej generacji – niestety, na chwilę obecną nie znamy dokładnych różnic. Oba modele mają zostać wyposażone w 5,5-calowe wyświetlacze i 16GB pamięci wbudowanej. Normalny wariant otrzyma również aparat 13 Mpix, a zapłacimy za niego 240 euro, podczas gdy Plus będzie mógł się pochwalić aparatem 16 Mpix oraz ceną 280 euro. Do wyboru mają być dwa kolory obudowy: biały oraz czarny. W sklepach mają być dostępne od maja, lecz należy jeszcze podejść do tych informacji z dystansem.

Niewątpliwie nowe modele zapowiadają się ciekawie. Z uwagi jednak na fakt, że mają zostać zastosowane lepsze podzespoły niż w poprzedniczkach, zauważalnie wzrośnie cena. Interesujące, jak będą w tym wszystkim wyglądać kolejne Moto E.

Czekacie na nowe Moto G?

źródło: @evleaks, @rquandt przez Android Authority

Komentarze

 • mentos

  Czekamy.

 • berebe

  5,5 cala se w tyłek wsadźcie. Dobrze, że kupiłem Nexusa 5x i nie czekałem. Za 1299 zł lepszy aparat + snapdragon 808.

 • Zdzisław Dyrman

  taki sam jak setki innych chinoli tylko czytnik z przodu, a nie z tyłu jak w większości.

  • Anty no life :)

   Lg ma czytnik z tylu. Tez “chinol”?

   • Zdzisław Dyrman

    Nie. LG to koreaniec.

    • Anty no life :)

     wiem, dlatego napisałem w cudzysłowie. Piszesz chinol jakb yto było coś złego

     • Zdzisław Dyrman

      A nie jest?

     • Anty no life :)

      Dlaczego miałoby być? Huawei jest jest z chin, a zaprezentował niemalże najlepszego flagowca w pierwszej połowie tego roku…

     • Zdzisław Dyrman

      Chodzi ci o P9? On ma dwie fajne zalety. Design i cenę. Pod innymi względami jednak przegrywa z konkurencją, wystarczy pooglądać sobie obiektywne testy porównawcze na YouTube. Brak optycznej stabilizacji obrazu, wydajność grafiki kilka razy niższa niż w Galaxy S7 itp. Co nie zmienia faktu, że Huawei stale robi postępy i niedługo może naprawdę zacząć konkurować z najlepszymi. Pisząc “chinole” miałem na myśli dziesiątki modeli różnych małych chińskich producentów o bliźniaczej specyfikacji: 5,5 calowy ekran FHD, ośmiordzeniowy procek, 2 – 3 GB RAM, aparat 13 mpx i czytnik biometryczny przeważnie z tyłu. Tego jest teraz straszny wysyp i jeśli Lenovo Moto G będzie miało, zgodnie z tymi plotkami, podobną specyfikację to będzie już tylko jednym z chinoli.

 • 5,5 cala??

 • marcus1212

  okropny ten czytnik linii…zresztą zaburzy proporcje telefonu. Dolna część będzie nienaturalnie duża.

 • maddog

  Matko to już zaczyna być chore 5.5 cala to patelnia.

  • GSoil

   Wcześniej też tak myślałem, ale kiedy kupiłem telefon z 5,5′ to uznałem, że to jest idealny rozmiar.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona