OnePlus 3

Mamy kolejne potwierdzenie specyfikacji OnePlus 3. Tym razem z bardzo wiarygodnego źródła

OnePlus 3 jest w ostatnim czasie tematem wielu doniesień. Nie powinniśmy się jednak temu dziwić, bowiem jego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Co prawda nie padła jeszcze żadna konkretna data (wcześniej mówiło się nawet, że smartfon zadebiutuje około 18 maja), ale po prostu nie może być inaczej. I choć od dłuższego już czasu znamy specyfikację techniczną tegorocznego zabójcy flagowców, to dopiero teraz możemy powiedzieć, że została ona potwierdzona.

Pokusiłem się o takie stwierdzenie, bowiem autorem ww. potwierdzenia jest (u)znany leakster, Evan Blass, a jemu – jak zdążyliśmy się już wielokrotnie przekonać – można ufać. Na swoim profilu na Twitterze umieścił wpis, poświęcony OnePlus 3. Przeczytać w nim możemy, że smartfon został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 64 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 16 Mpix oraz NFC:

Co ciekawe, Evan Blass korzysta z OnePlus 3 z zainstalowanym… Androidem N! Niektórzy twierdzą, że oznacza to, iż smartfon zadebiutuje z tą właśnie wersją systemu operacyjnego. W rzeczywistości bardziej prawdopodobnym wydaje się jednak, że tegoroczny zabójca flagowców po wyjęciu z pudełka będzie pracował pod kontrolą Androida 6.0.1 Marshmallow, ale stosunkowo szybko otrzyma aktualizację do Androida 7.0, gdy ten zostanie już oficjalnie zaprezentowany. W pierwszym przypadku oznaczałoby to bowiem, że OnePlus musiałby się wstrzymać z premierą jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

Warto przy okazji przypomnieć, że Chińczycy zasugerowali, że mogą na dobre zrezygnować z systemu zaproszeń, dzięki czemu OnePlus 3 będzie można kupić bez większego problemu.

Źródło: @evleaks