Ważne

OnePlus 3 jednak z 6 GB RAM. Premiera (podobno) już za niecały miesiąc

Rynek zapełnił się już tegorocznymi flagowcami, a najwcześniej zaprezentowane zdążyły już nawet nieco stanieć. Przed nami jednak jeszcze kilka ważnych premier, a wśród nich OnePlus 3. Jego specyfikację zdążyliśmy już poznać, ale właśnie okazało się, że może on zaoferować więcej niż się spodziewaliśmy.

Mowa tu przede wszystkim o pamięci operacyjnej. Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że smartfon otrzyma 4 GB RAM. Mogliśmy sobie wtedy pozwolić na przypuszczenia, że na rynku pojawi się również nieco uboższy wariant z 3 GB RAM. Teraz natomiast okazuje się, że “główna” wersja zostanie wyposażona nie w 4 GB, a aż 6 GB RAM. W takim wypadku to 4 GB będzie tą “słabszą” opcją (bowiem i taka trafi do oferty OnePlus).

Zastosowanie 6 GB pamięci operacyjnej doskonale wpisuje się w obecnie panujący trend. Jako pierwsze na taki krok zdecydowało się Vivo w Xplay 5. Na horyzoncie są również kolejne pozycje, a wśród nich m.in. Vernee Apollo. OnePlus 3 może więc rzeczywiście okazać się zabójcą flagowców.

OnePlus 3 Geekbench

Jest tylko jeden warunek. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, pojawiła się informacja, że czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 jest taktowany zegarem 1,59 GHz. W takim przypadku ciężko mu będzie pokonać konkurencję, nawet w towarzystwie 6 GB RAM. Możliwe jednak, że jest to jeszcze prototyp, a w finalnej wersji taktowanie zostanie “podkręcone” do standardowych dla tego układu 2,15 GHz.

Pojawiła się również informacja, dotycząca cen OnePlus 3. Wersja 4 GB/32 GB ma kosztować 2299 juanów chińskich (około 1420 złotych bez podatku), natomiast wariant 6 GB/64 GB 2499 juanów chińskich (około 1550 złotych bez podatku).

Smartfon ma zostać oficjalnie zaprezentowany około 18 maja, natomiast do sprzedaży trafi na początku czerwca.

Źródło: Geekbench przez GizmoChina

Komentarze

 • I†achi

  Śmiesznie.

 • Kajo

  Plotki, plotki a nawet nie, bo poza procesorem nie wiadomo jak cała reszta będzie wyglądać. Ceny na pewno nie będą takie niskie. Piszcie felietony, nie powielajcie głupot.

  • GSoil

   Akurat ceny mogą być takie jak wyżej. W tym roku OnePlus ma mocną konkurencję, a żeby (tak jak zapowiadali) OP3 miał powtórzyć sukces OP1, to ceny powinny być co najmniej takie jak Mi5.

   • Kajo

    Tak, konkurencja :D Wszyscy z grubsza dają to samo. Sam “ostrze pazury” na OP3 w przyszłym roku, ale nie spodziewam się jakiś rewolucji sprzętowych i cenowych – choć to ostatnie na pewno nie będzie równe bądź mniejsze od poprzednika.

 • lanietr

  Trochę przykre jest to, że doszliśmy do takiego momentu, w ktorym nie ma takiego skoku technologicznego między nawet 3 kolejnymi modelami. Już teraz jak mam polecić jakiś telefon to aż głowa boli, bo taki jest wybór, a tak paradoksalnie nie ma nic mega wyrozniajacego sie :D Tu już chyba walka ceną gra rolę i szczególiki.. OP3 także już opada z sił, bo konkurencja nie śpi. Szkoda, że pakuja słabszy wariant snapa. Oczywiście to plotki, no ale jednak to jakiś trop. Czas pokaże :)

  • ewa

   Prawdopodobnie to prototyp.

 • Wredny Cenzor

  Czekam na 20 rdzeniowca z 32GB RAM. Inaczej nie będzie można używać telefonu i zadzwonić. To straszne…. ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona