Samsung Galaxy Tab S7+ z klawiaturą
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Tegoroczna seria Samsung Galaxy Tab S8 może zredefiniować rynek tabletów z Androidem

Samsung co roku wydaje flagowe tablety oparte na systemie Android – w poprzednim otrzymaliśmy serię Galaxy Tab S7, a dosłownie kilka dni temu do oferty dołączył Galaxy Tab S7 FE. Według informacji, które pojawiły się w internecie, w obecnym roku Samsung zaprezentuje nie dwa, ale aż trzy flagowe tablety.

Reklama

Portfolio Samsunga dopełni tablet „Ultra”

Jak podaje portal sammobile, Samsung przeprowadził w swoim rodzimym kraju ankietę, w której było podanych kilka znaczących informacji na temat nowych urządzeń. Podczas premiery mają zadebiutować trzy urządzenia z nazwą kodową Basquait.

Najtańszy Basquait 1 będzie podstawowym flagowym tabletem Samsunga na rok 2021, finalnie nazwanym Galaxy Tab S8. Urządzenie będzie wyposażone przede wszystkim w 11-calowy wyświetlacz LCD odświeżany w 120 Hz. Producent zadecydował o implementacji baterii o pojemności 8000 mAh, obsługującej szybkie ładowanie o mocy 45 W. Sercem tabletu ma być flagowy układ Qualcomma – Snapdragon 888, wspierany 8 GB pamięci operacyjnej, 128 lub 256 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Jak na razie znamy tylko jeden wymiar – grubość, która wynosi 0,63 cm.

Samsung Galaxy Tab S7+ z widocznym włączonym ekranem
Samsung Galaxy Tab S7+ (fot. Andrzej Libiszewski)

Basquait 2, czyli inaczej Galaxy Tab S8+, to bezpośredni następca testowanego przez nas Galaxy Tab S7+. Tablet ma oferować 12,4-calowy ekran z matrycą Super AMOLED i odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Akumulator, podobnie jak wyświetlacz, nie ulegnie zmianie – nadal będziemy mieć do czynienia z wartością 10900 mAh sparowaną z 45W ładowaniem przewodowym. Urządzenie, tak samo jak model podstawowy, wykorzysta procesor Snapdragon 888 z 8 GB pamięci RAM oraz 128/256 GB pamięci wewnętrznej. Tablet ma ważyć 575 g oraz gruby na 0,56 cm. Jako iż mowa tu o matrycy OLED, Galaxy Tab S8+ otrzyma skaner linii papilarnych zaszyty pod ekranem.

Ostatnim i zarazem najdroższym i najbardziej zaawansowanym urządzeniem w serii będzie Samsung Galaxy Tab S8 Ultra z nazwą kodową Basquait 3. Tablet pod względem przekątnej ekranu wynoszącej 14,6 cala może przypominać laptopa. Matryca będzie, podobnie jak w niższym modelu, wykonana w technologii Super AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Producent w największym urządzeniu musi zastosować jednocześnie największą baterię o pojemności aż 12000 mAh z 45 W ładowaniem. Procesor bez zaskoczenia będzie ten sam, ale producent zaoferuje różne wersje z większą ilością pamięci – podstawowa 8/128 nie ulega zmianie, jednak do oferty dojdzie wersja z 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma być grube na 0,55 cm oraz ważyć 650 g.

Ceny serii Galaxy Tab S8 wydają się być atrakcyjne

Wszystkie trzy modele będą oferowały jednocześnie wszystkie trzy najpotrzebniejsze łączności – LTE, 5G oraz WiFi. Według informacji zamieszczonych na stronie sammobile, nadchodzące tablety mają kosztować odpowiednio 740 dolarów (około 2720 złotych) za model podstawowy, 1120 dolarów (około 4120 złotych) za wariant z plusem a wersja Ultra sprzedawana ma być w cenie 1320 dolarów (około 4850 złotych).