Mafia: Trylogia

Mafia: Trylogia w przedsprzedaży na komputery osobiste. Premiera w piątek

Dziś ruszyła przedsprzedaż serii gier Mafia: Trylogia. Ta gangsterska historia będzie dostępna w wydaniu pudełkowym od 20 listopada.

Mafia: Trylogia w pudełku

2K oraz Hangar 13, odpowiedzialni za dostarczenie nam ostatnich gier z serii Mafia oraz ich remasterów lub – w wypadku pierwszej części – remake’u, przekazali dziś, że otwiera się możliwość skorzystania z przedsprzedaży edycji pudełkowej Mafia: Trylogia. Gracze mogą już składać zamówienia w sklepach internetowych z grami, m.in. w muve, empiku, na grymel.pl czy 3kropki.pl. Cena (w zależności od sklepu) oscyluje w okolicy 140-150 złotych.

W pudełku, zamiast płyty, znajdzie się kod do cyfrowego pobrania gry na platformie Steam.

W skład Mafia Trylogia wchodzą:

  • Mafia: Edycja ostateczna
  • Mafia II: Edycja ostateczna
  • Mafia III: Edycja ostateczna

Po zakończeniu przedsprzedaży, pudełkowa wersja gry przeznaczonej dla PC zyska status premierowej w dniu 20 listopada. Wersje dla konsol PlayStation 4 i Xbox One są już w dystrybucji.

Znakomite gry, niedoskonałe remastery

W pamięci wielu graczy pierwsze dwie części Mafii pozostawiły obraz gier idealnych. Oczywiście powrót do gier sprzed lat w ich oryginalnej formie to niekoniecznie dobry pomysł. Znacznie lepiej zapoznać się z nimi w bardziej nowoczesnej formie.

Na przykład pierwsza Mafia zyskała kompletny remake – i bardzo dobrze, bo pierwotna wersja zestarzała się dość paskudnie. Mafia: Edycja ostateczna wprowadziła kilka fajnych rozwiązań, na przykład grę w trybie czarno-białym.

Mafia II została potraktowana bardziej po macoszemu, i dostaliśmy właściwie produkt remasteropodobny w postaci Edycji ostatecznej, w której o znacznym polepszeniu jakości możemy mówić głównie w kontekście użytych tekstur. Mafia III: Edycja ostateczna to głównie szlify, jako że gra nie jest aż tak stara.

Jeśli jesteście ciekawi recenzji tych gier w wersji na PlayStation 4, proszę bardzo: