Reklama
Mafia Edycja ostateczna pierwsze wrażenia

Mafia: Edycja Ostateczna najprawdopodobniej wskazuje miejsce akcji 4. części gry

Mafia 4 może już powstawać, i to u studia Hangar 13, odpowiedzialnego za Mafię 3 i remake pierwszej części. Na ten temat pojawiało się naprawdę wiele plotek, wśród których wyróżniało się m.in. ogłoszenia o pracę nad grą AAA w otwartym świecie. Mafia: Edycja Ostateczna, która miała premierę kilka dni temu, zdaje się zdradzać miejsce akcji czwartej odsłony serii.

Reklama

Mafia: Edycja Ostateczna można chyba nazwać sukcesem deweloperów Hangar 13 – ale niewykluczone, że głównie ze względu na materiał źródłowy. Studio nie postanowiło zanadto kombinować i dostarczyło tytuł wierny oryginałowi. Mafia 3 za to spotykała się już z bardziej mieszanymi opiniami.

Mafia 4 w Los Angeles?

Tak sugerowałaby tak zwana znajdźka w Mafii: Edycji Ostatecznej. To nie jest pierwszy raz, kiedy twórcy umieszczają zapowiedź swojej następnej gry w tej, którą dopiero wydali. Nowe części Assassin’s Creed zdradzała czwarta odsłona serii, w e-mailu znajdującym się w grze. Batman: Arkham Asylum za pomocą rysunku technicznego zdradził Arkham City, a Mafia: Edycja Ostateczna – z użyciem karty… Los Angeles?

Mafia

Seria Mafia generalnie słynie z przedmiotów kolekcjonerskich – najbardziej chyba z magazynów Playboya. W Mafii: Edycji Ostatecznej natomiast mamy okazję zbierać karty z paczek papierosów. Jedną z nich jest karta Louie Romeo z Los Ondas, gangstera zajmującego się praniem pieniędzy.

Los Ondas oznacza podobno Los Angeles, ponieważ opis postaci wspomina jeszcze o Hollywood. To niestety zaprzeczyłoby wszystkim wcześniejszym plotkom donoszącym, że miejscem akcji Mafii 4 miałoby zostać Las Vegas.

Ponadto postać Romero umieszczono pomiędzy kartami z Mafii 2 a kartami z Mafii 3. Wychodziłoby na to, że czasem akcji czwartej odsłony miałyby być okolice lat sześćdziesiątych.

Musimy czekać na oficjalną zapowiedź. Jak zawsze

To wciąż tylko znajdźka i wciąż wyłącznie nasze gdybanie. Hangar 13 obecnie opiekuje się teraz marką Mafia. Na pewno studio nie pokazało jeszcze pełni swoich możliwości, choć remake pierwszej części jest ogólnie chwalony. Oby podobna sztuka udała się w Mafii 4.