Klawiatury MacBooków rozbłysną milionami kolorów dzięki podświetleniu RGB

Coś, co dla posiadaczy Macbooków może wydać się herezją i odejściem od ideałów firmy, za niedługo może okazać się rzeczywistością. Apple opatentowało bowiem swój pomysł na klawiaturę wykorzystującą podświetlenie RGB. Niewykluczone, że zrobiono to z myślą o komputerach dedykowanych graczom.

Moda na podświetlenie LED RGB uparcie nie przemija

Czy tego chcemy, czy nie, podświetlenie LED RGB zdobywa miejsce w kolejnych podzespołach komputerowych oraz w produktach firm, które do niedawna zachowywały się niezwykle powściągliwie w kwestii swojego wzornictwa. Nie inaczej było w przypadku Apple. Klawiatury, które obecnie montowane są w Macbookach, słyną z charakterystycznego, białego podświetlenia klawiszy, które skądinąd działa fenomenalnie, wypełniając swoje zadanie dokładnie tak, jak oczekuje tego użytkownik. Być może właśnie przyszła pora na zmiany.

Reklama

RGB i coś więcej

Oczywiście, Apple nie byłoby sobą gdyby tak po prostu zamieniło diody o barwie zimnej bieli na RGB i dodało odpowiednią opcję w ustawieniach systemu, pomagającą w zarządzaniu podświetleniem. Zresztą, takie rozwiązanie najprawdopodobniej nie wymagałoby opatentowania. Musiało więc znaleźć się coś, co podczas prezentacji produktu, będzie mogło zostać określone przymiotnikiem amazing. Tym czymś ma być czujnik warunków świetlnych w otoczeniu, dostosowujący pracę podświetlenia do zastanych warunków. 

Czyżby Apple zmierzało w kierunku… gamingu?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć już teraz – nie znamy żadnych planów firmy, zgodnie z którymi komputery Mac miałyby służyć również komputerowej rozrywce. Niemniej opatentowanie klawiatury z wielobarwnym podświetleniem to już kolejna przesłanka w tej sprawie. Dotychczas takie efekty świetlne kojarzyły się, przede wszystkim, z klawiaturami dedykowanymi graczom, takimi jak np. Steelseries Apex Pro, której zdjęcia wykorzystano do zilustrowania tego artykułu (jej recenzja pojawi się na łamach Tabletowo już za kilka dni). Teraz charakterystyczna tęcza, reagująca  na każde naciśnięcie klawisza, miałaby zagościć również w laptopach, które kojarzą się niemal wyłącznie z zastosowaniami profesjonalnymi. Należy jednak pamiętać, że wielu użytkowników Macbooków to osoby o wyjątkowo wrażliwym poczuciu estetyki. Być może możliwość ustawienia dowolnego podświetlenia spełni oczekiwania części z nich.

Źródło: Trusted Reviews