(fot. Apple)

Niektóre 13-calowe MacBooki Pro mogą się nieoczekiwanie wyłączać

Firma Tima Cooka nie ma szczęścia do nowych MacBooków Pro. Po licznych problemach z wadliwą klawiaturą motylkową, okazuje się, że wybrane modele mają jeszcze jedną wadę.

Reklama

Apple potwierdza problem 13-calowych MacBooków Pro

Na oficjalnej stronie pomocy technicznej Apple pojawił się nowy dokument, który opisuje możliwe rozwiązanie problemów z nieoczekiwanym wyłączaniem się laptopa. Dotyczy on 13-calowych MacBooków z 2019 roku w wersji z dwoma złączami Thunderbolt.

Reklama

Apple podaje, że jedną z metod naprawy jest wykonanie zestawu odpowiednich kroków. Przedstawiają się one następująco:

  1. Poziom naładowania akumulatora musi wynosić poniżej 90%. Jeśli jest wyższy, to należy odłączyć laptopa od ładowarki i używać do momentu osiągnięcia wspomnianej wartości
  2. Po osiągnięciu wyznaczonego poziomu naładowania, laptop musimy podłączyć do zasilania
  3. Należy upewnić się, że wszystkie aplikacje są zamknięte
  4. Kolejnym krokiem jest zamknięcie pokrywy, aby komputer przeszedł w tryb uśpienia
  5. Teraz MacBook musi być ładowany przez co najmniej 8 godzin
  6. Po długim ładowaniu, należy pobrać ewentualne aktualizacje macOS

13-calowy MacBook Pro również otrzyma klawiaturę nożycową

Oczywiście nie jest to metoda w 100% skuteczna. W związku z tym, jeśli komputer nadal wyłącza się bez żadnego ostrzeżenia, mimo naładowanego akumulatora, to należy go oddać do serwisu. Nie jest znana skala problemu, ale serwis MacRumors zwraca uwagę na liczne posty na forach ze skargami niezadowolonych właścicieli 13-calowych MacBooków Pro. Nie jest więc tak, że wszystkie sprawiają problemy – prywatnie korzystam z 13-calowej wersji z 2017 roku, która mnie jeszcze nie zawiodła.

Kolejna wpadka Apple

MacBooki Pro to drogie laptopy, często wybierane są jako urządzenia do pracy. W związku z tym, klienci wymagają od nich niezawodności i gotowości do działania przez kilka godzin dziennie. Niestety, modele produkowane od 2016 roku nie zapewniają trwałości swoich poprzedników. Jasne, starsze wersje miały swoje problemy, aczkolwiek to w przypadku nowszych laptopów Apple stanowczo zbyt często słyszymy o kolejnych akcjach naprawczych i innych niedociągnięciach.

Możliwe, że wprowadzony ostatnio 16-calowy MacBook Pro, wyposażony w zmieniony mechanizm klawiatury, okaże się laptopem znacznie trwalszym i mniej problematycznym.

Polecamy również:

Nie łudźcie się – Apple nie doda więcej złączy do MacBooków

źródło: MacRumors, Apple