Twój telefon/Łącze do Windows

LG opracowało własną aplikację do łączenia smartfona z Windowsem 10

Najlepiej rozwiązaną łączność między smartfonem z Androidem a komputerem z Windows 10 mają Samsung i Huawei, ale inni producenci też nie chcą pozostawać w tyle. Dlatego LG przygotowało coś własnego.

Twój telefon to fajna aplikacja, ale…

Microsoft ma swoje tempo, jeśli chodzi o udostępnianie bardziej zaawansowanych funkcji aplikacji Twój telefon innym producentom smartfonów niż Samsung. Będąc w posiadaniu urządzeń z linii Galaxy Note, Galaxy S czy przynajmniej niektórych modeli Galaxy A, można liczyć na całkiem sprawną komunikację między smartfonem a komputerem z Windowsem 10, włącznie z wyświetlaniem zawartości ekranu telefonu na monitorze komputera czy wręcz otwieraniu na nim aplikacji mobilnych. Inne firmy nie mogą liczyć na tak duże przywileje, a właściciele smartfonów z Androidem – zadowalać muszą się podstawową synchronizacją.

Aplikacja Twój telefon na Windows 10 w połączeniu ze smartfonem Samsunga

Co prawda osobiście nigdy nie narzekałem na nieco mniejsze możliwości aplikacji Twój telefon, ale rozumiem poniekąd też tych, którzy z pewną dozą zazdrości spoglądają na właścicieli Samsungów i ich dodatkowe możliwości przy połączeniu z Windowsem 10. Przynajmniej posiadacze smartfonów LG wkrótce nie będą już musieli.

LG tworzy własną aplikację do synchronizacji

Jak donosi Softpedia, LG bez żadnego rozgłosu zaczęło udostępniać własną aplikację do łączenia smartfonów z Windowsem 10. Nazywa się Virtoo, i choć nie znajdziemy jej w polskim sklepie Google Play, w niektórych regionach świata jest już dostępna.

(fot. Softpedia)

Program robi to, czego byśmy się po nim spodziewali. Umożliwia odczytywanie danych kontaktów, pisanie i wysyłanie wiadomości SMS oraz nawiązywanie połączeń głosowych na sparowanym ze smartfonem komputerze z Windowsem 10. Oprócz tego pozwala na wyświetlanie powiadomień z telefonu, a nawet utworzenie lustrzanej kopii zawartości ekranu smartfona. Oczywiście nie są to jakieś sensacyjne funkcje, ale zwłaszcza tych ostatnich brakuje na smartfonach LG połączonych z Windowsem 10 przez aplikację Twój telefon.

LG Velvet smartphone LG Dual Screen
LG Velvet wraz z LG Dual Screen (źródło: LG)

Aplikacja Virtoo wymaga do działania Androida przynajmniej w wersji 5.0 Lollipop, ale nie jest to gwarantem funkcjonowania – przynajmniej niektóre smartfony będą miały z nią problemy. LG nie podało listy kompatybilnych smartfonów, ale można swobodnie założyć, że nowsze modele się na niej znajdą, za to starsze mogą nie być na niej uwzględnione.

Czekamy zatem na jakieś oficjalne potwierdzenie od LG o wprowadzeniu Virtoo w naszej części świata. To byłby całkiem miły gest ze strony Koreańczyków.