LG V40 ThinQ

LG zapowiada dużą aktualizację dla sześciu flagowych smartfonów

LG nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami wśród użytkowników, dla których aktualizacje oprogramowania są bardzo istotną kwestią, bowiem producent często ociąga się z ich udostępnieniem. Firma pozytywnie jednak teraz zaskoczyła, zapowiadając dużą aktualizację funkcji dla sześciu flagowych smartfonów.

Najnowszym „oczkiem w głowie” południowokoreańskiego producenta jest LG Velvet, który może nie jest flagowcem z krwi i kości, a raczej średniakiem klasy premium, ale za to jednocześnie jest jednym z najciekawszych smartfonów tej marki w ostatnich latach. Na dodatek jego cena nie wydaje się przesadzona, co również pozytywnie zaskoczyło.

Model ten pod wieloma względami jest wyjątkowy, także w sferze oprogramowania. Koreańczycy nie zamierzają jednak rezerwować dostępnych w LG Velvet funkcji wyłącznie dla niego – część z nich trafi wkrótce do posiadaczy sześciu flagowych smartfonów z oferty tej marki.

LG zapowiada dużą aktualizację dla sześciu flagowych smartfonów

Producent oficjalnie poinformował, że planuje udostępnić interfejs znany z modelu Velvet sześciu flagowym smartfonom, które wprowadził na rynek w ostatnim czasie. Wśród funkcji, do których dostaną dostęp ich posiadacze, firma wymienia na przykład nowe okienko z opcjami regulacji głośności oraz możliwość zmiany koloru belki z powiadomieniami. Ponadto po aktualizacji użytkownicy zauważą zmianę wyskakującego okna informacji podczas rozmowy.

Jak informuje producent, w Korei Południowej aktualizacja z funkcjami z modelu Velvet została już rozesłana do właścicieli LG V50 ThinQ. W kolejce czekają jednak jeszcze inne flagowe smartfony tej marki. Są to: LG G8 ThinQ, LG V50S ThinQ, LG V40 ThinQ, LG V35 ThinQ oraz LG G7 ThinQ.

LG G7 ThinQ
LG G7 ThinQ będzie jednym z sześciu flagowych smartfonów, które dzięki aktualizacji dostaną funkcje ze średniopółkowego modelu Velvet (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Koreańczycy informują, że aby móc otrzymać najnowszą aktualizację oprogramowania i dzięki temu korzystać z dodatkowych funkcji, konieczne jest posiadanie Androida 10 na smartfonie. Producent zapowiedział też, że udostępni ją w formie OTA (Over-The-Air), więc urządzenie samo powinno zakomunikować, jeśli tylko ją wykryje.

Koreańczycy nie udostępnili jednak szczegółowego harmonogramu aktualizacji. Jako że informacja o niej pojawiła się na koreańskiej stronie marki, można się spodziewać, że w pierwszej kolejności trafi ona do klientów w Korei Południowej, a dopiero w następnej do pozostałych na całym świecie.