LG V30 zamiast dodatkowego wyświetlacza będzie miał… „pływający pasek”

Na tym świecie nic nie jest wieczne. No, może poza diamentami. Smartfony także ewoluują i czasami producenci decydują się nawet porzucić elementy wyróżniające dla danej serii. Albo je całkowicie przeprojektować. Tak właśnie stanie się w LG V30 – dodatkowy wyświetlacz zostanie bowiem zastąpiony „pływającym paskiem”.

Zarówno w LG V10, jak i LG V20 oraz nawet średniopółkowym LG X screen nad ekranem głównym znajduje się drugi, na którym wyświetlane mogą być m.in. powiadomienia oraz skróty do najczęściej używanych aplikacji. Wielu użytkowników doceniło to rozwiązanie – szczególnie, że przez bardzo długi czas nie oferował go żaden z konkurentów (aktualnie możemy to znaleźć również w HTC U Ultra).

Jednak w tym roku Koreańczycy zaprezentowali zupełnie nowe spojrzenie na smartfon. Chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi – wystarczy spojrzeć na LG G6 i LG Q6LG V30 nie mógł więc zostać wyposażony w „klasyczny” wyświetlacz. Lecz problem w tym, że tym samym musiano wyeliminować charakterystyczny dla serii LG V, dodatkowy ekranik.

Przez pewien czas wydawało nam się, że zostanie on po prostu „zintegrowany” z wyświetlaczem głównym, to znaczy z obrębu tego ostatniego LG wydzieli jakąś przestrzeń, która zachowywałaby się dokładnie tak samo, jak dodatkowy ekran w LG V10, LG V20 i LG X screen. Teraz jednak okazuje się, że wcale tak nie musi być.

Podobno dobrze poinformowane źródło zdradziło bowiem serwisowi źródłowemu, że w LG V30 ma być coś, co określone zostało „pływającym paskiem”. Sugeruje to, że nie będzie on na stałe „przyklejony” na samej górze, tylko ma zmieniać swoje położenie, w zależności od kontekstu oraz orientacji, w jakiej znajduje się smartfon. Intrygujące, ale dopiero praktyka pokaże, na ile będzie to funkcjonalne.

Informator, na którego powołuje się serwis źródłowy, potwierdził także, że LG V30 zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości WQHD+ ze wsparciem dla obsługi treści HDR 10 i platformy Google Daydream. Jest też pewny, że główne „oczko” w aparacie na pleckach będzie miało przysłonę o wartości zaledwie f/1.6.

LG V30 zadebiutuje 31 sierpnia na konferencji w Berlinie.

*Na zdjęciu tytułowym LG V10 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Android Autohority