Ważne

LG V30 przynajmniej pod jednym względem na pewno będzie lepszy od innych flagowców

Producenci robią, co tylko mogą, żeby ich flagowce były najlepsze. Mimo to, pod wieloma względami wszystkie są do siebie bardzo podobne. LG V30 może się jednak wyróżnić na tle ich wszystkich aparatem.

I nie, nie chodzi tu o to, że jeden z obiektywów ma być szerokokątny. LG stosuje bowiem to rozwiązanie już od dawna (znalazło się ono m.in. w LG G5LG V20 i LG G6 oraz średniopółkowym X cam). Co ciekawe, mimo to jeszcze żaden konkurent tego nie “zgapił”, przez co LG jest jedynym producentem, który oferuje coś takiego.

I chociaż LG V30 również zostanie wyposażony w podwójny aparat główny z jednym obiektywem szerokokątnym, to tym razem nie tylko to go będzie wyróżniać na tle bezpośredniej konkurencji. Główne “oczko” ma mieć bowiem przysłonę o wartości zaledwie f/1.6. Na rynku nie ma jeszcze smartfona z tak jasnym obiektywem. Aktualne “maksimum” – i właściwie standard – to f/1.7 (m.in. Galaxy S8, HTC U11; LG G6 ma f/1.8).

Choć różnica wbrew pozorom nie jest duża, to przysłona f/1.6 powinna umożliwić robienie jeszcze lepszych jakościowo zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. Oczywiście, jeśli oprogramowanie zostanie odpowiednio dopracowane, bo hardware to tylko połowa sukcesu. Widać jednak, że LG ma ambicje, aby LG V30 stał się najlepszym fotosmartfonem na rynku.

Ciekawe, czy Koreańczykom uda się pokonać aktualnego lidera rankingu DxOMark, czyli HTC U11, który w teście uzyskał łącznie aż 90 punktów.

Źródło: SlashGear

Komentarze

 • Jacob Kotowski

  Przede wszystkim smartfony LG stały się nijakie, od LG g4 giną wśród innych, nawet modułowy G5, G6 to też jeszcze jedna mydelniczka, V20, nuda. Ludzie jeżdzą Alfami, jaguarami, bo mają to coś pomimo awaryjności :)

  • BezstronnyObserwator

   Chłopie, co Ty mówisz :) V20 ma dodatkowy wyświetlacz, szerokokątny aparat, wzmacniacz słuchawkowy, diodę podczerwieni, wymienną baterię. To tak na szybko, z głowy ;) Pokaż mi innego flagowca, który ma tyle wyróżniających cech. LG są nijakie z wyglądu – fakt. Łapią bootloopy -fakt. Ale nie zarzucisz takiemu L20 nijakości ;)
   Ps. Nie posiadam LG.

   • peni evi

    bootloopy to chyba tylko g4…. :)

    • BezstronnyObserwator

     Nie miałem tych modeli, więc z własnego doświadczenia nie mogę nic powiedzieć, ale podobno G4, G5, V10 i V20 ;)

     • BadLittleGirl

      Nexus 5x również.

     • Ice

      G5 nie ma problemow z bootloopem.

   • Jacob Kotowski

    Odpowiem tak.Tobie i Reogat. Dla większości facetów Dżoana Krupa jest sexy, dla mnie. Pierwszy model Renault Megane był niesamowity kolejne to plastiki dla mnie. Mamy inną percepcje :) Macie racje obaj i nie zamierzam się z Wami kłócić. Pozdrawiam

  • regoat

   Z V20 nie trafiłeś bo się bardzo różnił od reszty swoją budową

  • Mariusz Górski

   Mam Alfę 159 i jakoś nie słyszałem o awaryjności tego modelu. Tworzysz własne historie i powielasz stereotypy. To tak jakbyś miał prrtensje że auta mają 4 koła. Po prostu kształt smartfona zbliża się do ideału i max fumkcji erfonomicznych mam LG V10 i uważam go za wyjątkowy i świetnie wyglądający jak moja AR159!

   • Jacob Kotowski

    Ciesze się, że Twój egzemplarz Alfy jest tak doskonały ( nie kpię) Tworzenie jak to nazwałeś własnej historii spróbuje wytłumaczyć pewnymi przykładami. Dla wielu Joanna Krupa jest sexy, dla mnie nie. Za pierwszy model renault megane jestem w stanie zapłacić dużo, za kolejne nie. Każdy z nas stawia na coś innego, ocenia inaczej i dobrze, świat jest ciekawszy. Pozdrawiam.

 • Andrzej

  A przepraszam.. Nokia 808 jakie miała światło?

 • jasne światło nie gwarantuje wysokiej jakości zdjęć tak samo jak wielkość matrycy…

  • Mariusz Górski

   Nie umiesz czytać ze zrozumieniem! Jasny obiektyw i słabe oświetlenie … Przy porównywalnej optyce i oprogramowaniu daje lepsze zdjęcie. Tylko nie zacznij drążyć tematu jakości fotografa ?! Zanim coś napiszesz przeczytaj 2x tekst

 • LooK

  Dx nie jest żadnym wyznacznikiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona