LG G8 ThinQ powinien zadowolić miłośników dobrych dźwięków. Drugim głośnikiem będzie ekran OLED

Firma LG ogłosiła dziś, że jej nowy flagowy smartfon zostanie wyposażony w technologię o nazwie Crystal Sound OLED (CSO). Dzięki niej, panel OLED w telefonie będzie wibrował, aby wytworzyć dźwięk wysokiej jakości. I to jest coś, co mnie zaciekawiło.

Bo widzicie, choć interesujących premier na zbliżających się targach Mobile Word Congress nie zabraknie, to zastanawia mnie jak wypadną na niej przedstawiciele „starej gwardii” – na przykład LG i Sony. Japończycy starają się nie mówić o swoich smartfonach zbyt wiele, więc jesteśmy zdani na przecieki. LG obiera inną strategię i samo publikuje niektóre informacje o swoim nadchodzącym flagowcu, G8 ThinQ.

Reklama

Narzekanie na LG jest modne, ale mi wygląd G8 ThinQ właściwie się podoba

Zgodnie z danymi przekazanymi przez LG, nowy telefon ma w ciekawy sposób eksploatować temat głośników stereo w smartfonie. Jeden będzie zamontowany na dolnej krawędzi urządzenia, i będzie używany jako główny, ale gdy smartfon przejdzie w tryb stereo, zajmie się raczej generowaniem basów, zaś dźwięki popłyną przede wszystkim dzięki wibracjom ekranu. Właśnie to rozwiązanie nazywa się technologią CSO. Podobną rzecz widzieliśmy niedawno w Meizu Zero.

Gdyby jeszcze zatrzymać się przy basie, to LG skorzysta z technologii Boombox, powiększając komorę rezonansową dźwięku, znajdującą się wewnątrz telefonu. W efekcie mamy otrzymać bogaty bas i większą głośność. Znamy to rozwiązanie z LG G7 ThinQ.

Recenzja LG G7 ThinQ – ubolewam, że szeroki kąt przestał być „ultra”

W ogóle wydaje się, że LG G8 ThinQ będzie chyba kierowany do miłośników muzyki. Inne funkcje audio to na przykład dźwięk DTS: X 3D Surround Sound. Ma on emulować na słuchawkach i bez, system 7.1-kanałowy. Jest to pierwsze zastosowanie tego rozwiązania w smartfonie LG.

Oprócz tego telefon będzie odtwarzać dźwięk z wysoką wiernością dzięki przetwornikowi Hi-Fi Quad DAC, zaś technologia Master Quality Authenticated (MQA) pomoże obsługiwać streaming muzyki wysokiej jakości.

„Nasze zaangażowanie w wynoszenie dźwięku smartfonów na nowy poziom jest wyraźnie widoczne w LG G8 ThinQ. Dzięki rozwijaniu nowych technologii oraz współpracy z najlepszymi partnerami w branży audio, firma LG zamierza dostarczyć urządzenie o jakości dźwięku, której wymagają nasi klienci, i na którą w pełni zasługują.”
– Chang Ma, wiceprezes i szef strategii produktowej w LG Electronics Mobile

Dodatkową informacją, przekazaną przez LG jest słowo o przedniej kamerze, umieszczonej w notchu. Razem z czujnikiem podczerwieni, będzie mapować twarze w 3D za pomocą systemu Time-of-Flight, mierzącemu czas potrzebny, aby sygnał podczerwieni odbił się od obiektu i powrócił do źródła. Powinno to zapewnić znacznie dokładniejsze rozpoznawanie twarzy, jak też zapewnić aparatowi nowe możliwości fotograficzne.

Niektóre z powyższych technologii już zagościły w LG V40 ThinQ, a inne nie. Czekamy na ich właściwą prezentację na targach MWC 2019 w Barcelonie, gdzie 24 lutego LG będzie miało swój pokaz.

Smartfony dla melomanów, czyli który flagowiec gra najlepiej? Sprawdziliśmy

źródło: LG przez Phone Arena