LG G8 ThinQ powinien zadowolić miłośników dobrych dźwięków. Drugim głośnikiem będzie ekran OLED

LG G8 ThinQ powinien zadowolić miłośników dobrych dźwięków. Drugim głośnikiem będzie ekran OLED

Firma LG ogłosiła dziś, że jej nowy flagowy smartfon zostanie wyposażony w technologię o nazwie Crystal Sound OLED (CSO). Dzięki niej, panel OLED w telefonie będzie wibrował, aby wytworzyć dźwięk wysokiej jakości. I to jest coś, co mnie zaciekawiło.

Bo widzicie, choć interesujących premier na zbliżających się targach Mobile Word Congress nie zabraknie, to zastanawia mnie jak wypadną na niej przedstawiciele „starej gwardii” – na przykład LG i Sony. Japończycy starają się nie mówić o swoich smartfonach zbyt wiele, więc jesteśmy zdani na przecieki. LG obiera inną strategię i samo publikuje niektóre informacje o swoim nadchodzącym flagowcu, G8 ThinQ.

Narzekanie na LG jest modne, ale mi wygląd G8 ThinQ właściwie się podoba

Zgodnie z danymi przekazanymi przez LG, nowy telefon ma w ciekawy sposób eksploatować temat głośników stereo w smartfonie. Jeden będzie zamontowany na dolnej krawędzi urządzenia, i będzie używany jako główny, ale gdy smartfon przejdzie w tryb stereo, zajmie się raczej generowaniem basów, zaś dźwięki popłyną przede wszystkim dzięki wibracjom ekranu. Właśnie to rozwiązanie nazywa się technologią CSO. Podobną rzecz widzieliśmy niedawno w Meizu Zero.

Gdyby jeszcze zatrzymać się przy basie, to LG skorzysta z technologii Boombox, powiększając komorę rezonansową dźwięku, znajdującą się wewnątrz telefonu. W efekcie mamy otrzymać bogaty bas i większą głośność. Znamy to rozwiązanie z LG G7 ThinQ.

Recenzja LG G7 ThinQ – ubolewam, że szeroki kąt przestał być „ultra”

W ogóle wydaje się, że LG G8 ThinQ będzie chyba kierowany do miłośników muzyki. Inne funkcje audio to na przykład dźwięk DTS: X 3D Surround Sound. Ma on emulować na słuchawkach i bez, system 7.1-kanałowy. Jest to pierwsze zastosowanie tego rozwiązania w smartfonie LG.

Oprócz tego telefon będzie odtwarzać dźwięk z wysoką wiernością dzięki przetwornikowi Hi-Fi Quad DAC, zaś technologia Master Quality Authenticated (MQA) pomoże obsługiwać streaming muzyki wysokiej jakości.

„Nasze zaangażowanie w wynoszenie dźwięku smartfonów na nowy poziom jest wyraźnie widoczne w LG G8 ThinQ. Dzięki rozwijaniu nowych technologii oraz współpracy z najlepszymi partnerami w branży audio, firma LG zamierza dostarczyć urządzenie o jakości dźwięku, której wymagają nasi klienci, i na którą w pełni zasługują.”
– Chang Ma, wiceprezes i szef strategii produktowej w LG Electronics Mobile

Dodatkową informacją, przekazaną przez LG jest słowo o przedniej kamerze, umieszczonej w notchu. Razem z czujnikiem podczerwieni, będzie mapować twarze w 3D za pomocą systemu Time-of-Flight, mierzącemu czas potrzebny, aby sygnał podczerwieni odbił się od obiektu i powrócił do źródła. Powinno to zapewnić znacznie dokładniejsze rozpoznawanie twarzy, jak też zapewnić aparatowi nowe możliwości fotograficzne.

Niektóre z powyższych technologii już zagościły w LG V40 ThinQ, a inne nie. Czekamy na ich właściwą prezentację na targach MWC 2019 w Barcelonie, gdzie 24 lutego LG będzie miało swój pokaz.

Smartfony dla melomanów, czyli który flagowiec gra najlepiej? Sprawdziliśmy

źródło: LG przez Phone Arena