LG G6 Plus i LG G6 Pro zadebiutują 27 czerwca w Korei Południowej | Tabletowo.pl

LG G6 Plus i LG G6 Pro zadebiutują 27 czerwca w Korei Południowej

Przy okazji pojawiły się także nowe informacje na temat LG V30

Dołącz do dyskusji 0

Na początku czerwca świat obiegła informacja, że LG G6 jeszcze w tym miesiącu doczeka się dwóch „braciszków”. Według najnowszych doniesień, LG G6 Plus i LG G6 Pro zadebiutują 27 czerwca w Korei Południowej. Przy okazji pojawiły się także nowe informacje na temat LG V30.

I choć do oficjalnej premiery pozostało zaledwie trzy tygodnie, to nadal stosunkowo mało wiemy o LG G6 Plus i LG G6 Pro. Aktualnie nasza wiedza ogranicza się do tego, że pierwszy z ww. smartfonów ma mieć 128GB pamięci wewnętrznej (plus wciąż z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz funkcję bezprzewodowego ładowania. Drugie z urządzeń będzie natomiast „kastratem” w porównaniu do dostępnego w Korei Południowej LG G6, ponieważ ma oferować m.in. 32GB pamięci wewnętrznej oraz nieco mniej „wyśrubowaną” specyfikację niż oryginał. Tak, ja też się zastanawiam, skąd więc ten dopisek Pro w nazwie.

Jak wspomniałem, LG G6 Plus i LG G6 Pro zadebiutują 27 czerwca w Korei Południowej. Nie wiadomo jednak, czy (i jeśli tak, to kiedy) trafią do sprzedaży na innych rynkach. Z jednej strony osobiście w to wątpię, ale z drugiej w zeszłym roku również w Polsce razem z LG G5 dostępny był też LG G5 SE, więc niewykluczone, że i tym razem LG zdecyduje się na analogiczny krok i nie zarezerwuje nowych gie-szóstek wyłącznie dla swojego rodzimego podwórka.

LG G6

Przy okazji serwis źródłowy dodaje, że razem z LG G6 Plus i LG G6 Pro producent zaprezentuje również nową wersję kolorystyczną, zarezerwowaną wyłącznie dla smartfonów z serii G6. Ma się ona nazywać Optical Astro Black, więc powinna wyrwać nas z butów i wystrzelić w kosmos. Taki żart ;) Oba smartfony mają obsługiwać też wprowadzoną właśnie autorską usługę płatności mobilnych LG Pay.

Według niepotwierdzonych oficjalnie doniesień, LG G6 Plus ma kosztować 999800 wonów, czyli równowartość ~3330 złotych. Za LG G6 Pro trzeba będzie natomiast rzekomo zapłacić 799800 wonów, tj. ~2660 złotych. Dla porównania, LG G6 w dniu premiery miał w Korei Południowej cenę 899800 wonów (~3000 złotych).

To jednak jeszcze nie koniec wieści na temat planów produktowych LG. Serwis źródłowy podaje bowiem również, że kolejny, tegoroczny flagowiec, czyli LG V30, ma być dostępny w trzech wersjach: z 32GB, 64GB lub 128GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ma zadebiutować we wrześniu (czyli podobnie jak LG V10 i LG V20).

*Na zdjęciu tytułowym LG G6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: etnews przez The Android Soul

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona