Ale wstyd! LG G6 robi znacznie gorsze zdjęcia niż LG G5! | Tabletowo.pl

Ale wstyd! LG G6 robi znacznie gorsze zdjęcia niż LG G5!

Przynajmniej według ekipy z DxO

Dołącz do dyskusji 0

Flagowce z generacji na generację są coraz lepsze pod praktycznie każdym względem. A już możliwości fotograficznych przede wszystkim. I choć czasami zmiany nie są jakieś diametralne (jak w przypadku Galaxy S7 Edge i Galaxy S8), to zawsze mimo wszystko są. Jednak tym razem mamy do czynienia z prawdziwym ewenementem, ponieważ LG G6 robi gorsze zdjęcia niż LG G5!

A przynajmniej według rankingu DxOMark, ponieważ to właśnie jego twórcy są autorami tego całego zamieszania. Przyznali oni bowiem LG G6 łącznie 84 punkty, z czego 85 za zdjęcia i 83 za filmy. Dla porównania, w analogicznym teście rok wcześniej, LG G5 uzyskał razem 86 punktów (88 za fotografie i 82 za wideo).

Jak widać, według ekipy z DxO, LG G6 robi wyraźnie gorszej jakości zdjęcia niż LG G5. I jego honoru raczej nie ratuje fakt, że wypada tylko nieco lepiej pod względem możliwości z zakresu rejestrowania filmów w porównaniu do swojego poprzednika. Co gorsza, smartfon uzyskał taki sam, łączny wynik, jak na przykład średniopółkowa Moto G4 Plus. Z drugiej strony, 84 punkty dostały też iPhone 6S Plus, Nexus 6P, Motorola Moto Z i Moto X Force.

Zapewne jak większość, też jestem mocno zaskoczony notą, jaką dostał od ekipy DxO LG G6. I choć osobiście uważam ten model za bardzo ciekawą propozycję, to obawiam się, że gdy fama się rozniesie, może to go – w przenośni – zabić. Z drugiej strony, może rzeczywiście Koreańczycy nie byli w stanie programowo „nadrobić” oszczędności w postaci zastosowania raczej średniopółkowych sensorów w aparatach. A przypomnijmy, że są to Sony IMX258, które znajdziemy m.in. w Sony Xperii XA, Xiaomi Redmi Note 4, Lenovo K6 Power i Lenovo P2. Z innych high-endów ma je tylko (też dwa) Xiaomi Mi 5S Plus.

Źródło: DxOMark

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona