Lenovo zapowiada premierę smartfonów z serii Moto Z i… przy okazji pokazuje tył jednego z nich

Sami przyznacie, że w ostatnim czasie na rynku panuje nie-małe zamieszanie. Producenci wygaszają kontynuowane przez wiele lat serie, ale mimo wszystko robią od tego wyjątki, a inni za to zmieniają nazwy, chociaż w gruncie rzeczy ciągle chodzi o jedną i tę samą linię. Tak, dobrze zgadliście. Ten ostatni przypadek to Lenovo, które 9 czerwca zaprezentuje nową rodzinę smartfonów – Moto Z i jej dwóch pierwszych przedstawicieli. Do sieci wyciekł teaser, zapowiadający to wydarzenie.

Jest on o tyle interesujący, że po prawej stronie postera zobaczyć można tył „jakiegoś” smartfona. Oczywiście jest to jedna z Moto Z – nie wiadomo tylko, która. 9 czerwca zadebiutować mają bowiem dwie. Na razie ukrywają się one pod nazwami kodowymi Vertex oraz Vector Thin. Do tej pory mieliśmy okazję przyjrzeć się z obu stron jedynie tej pierwszej (drugiej natomiast tylko z przodu i boku), więc nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że panel tylny należy (na przykład) do Vertex.

Istnieje też możliwość, że obie będą z tyłu prezentować się identycznie. Zwłaszcza, że z przodu nie ma pomiędzy nimi dużych różnic. Najważniejszy przekaz tego postera jest jednak taki, że Moto Z (czy to jedna, czy obie) rzeczywiście mają tak wyglądać, a tym samym nastąpi duży skok stylistyczny w porównaniu z Moto X Play i Moto X Style. Czy klientom spodoba się taka zmiana, czy nie – to już kwestia indywidualnego gustu użytkownika.

Co ciekawe, w poście, opublikowanym przez hellomotoHK, znalazły się również nazwy poszczególnych modułów, czyli tzw. MotoMods. 9 czerwca, razem z pierwszymi przedstawicielami serii Moto Z, mają zadebiutować: Pro camera Mod, Anventure Mod, Theater Mod, Stereo Mod, Power Mod oraz Style Mod. Niektóre nazwy wskazują wprost, z czym możemy mieć do czynienia, inne – tu wyróżnię drugą i ostatnią – nie do końca.

Warto przy okazji wspomnieć też, że potwierdził się nie tylko wygląd smartfonów z serii Moto Z. Pewne jest też, że z takim właśnie przedrostkiem zadebiutują na rynku. Motorola bowiem zarejestrowała niedawno znak towarowy Moto Z, a to już ostatnia prosta, żeby pod takim „szyldem” wypuścić swoje nowości. Wydawać by się mogło, że zaskakująco późno zdecydowano się na opatentowanie tej nazwy, ale trzeba przypomnieć, że Samsung również nie spieszył się z zastrzeganiem Always On Display.

Lenovo Motorola Moto Z

Nie mogę przy okazji nie przypomnieć, że Evan Blass zdradził bardzo dużo informacji na temat specyfikacji Vertex oraz Vector Thin. Zapoznać się z nimi możecie w tym wpisie.

Źródło: @ucanup przez hellomotoHK, USPTO przez Android Headlines