Ważne

Sony chce zamknąć serie Xperia C oraz Xperia M?

Koniec ze smartfonami Sony Xperia C oraz Sony Xperia M; na placu boju pozostanie natomiast Xperia X – tak sugerują najnowsze przecieki z siedziby głównej japońskiego producenta elektroniki.

Według najnowszych doniesień, skończy się nie tylko na zakończeniu linii Sony Xperia Z. To samo, jeżeli wierzyć dotychczasowym przeciekom, ma stać się z seriami Xperia C oraz Xperia M. W portfolio Sony pozostałaby natomiast Xperia X – przynajmniej do 2018 roku. Na tę datę przewidziano kolejne przetasowania w produkcji smartfonów japońskiego giganta.

Doniesienia o zakończeniu życia przez kolejne dwie linie smartfonów opierają się na zdjęciach z wewnętrznej konferencji Sony, gdzie pokazywano strategię działania na najbliższy czas. Produkcja smartfonów została podzielona na rozdziały.

Rozdział 1. to lata 2010-2012, gdzie skupiano się na wdrażaniu Androida w swoich urządzeniach. Rozdział 2. to okres 2013-2015, kiedy dominowała Xperia Z. Teraz Sony wszedł w trzecią fazę, która ma potrwać do 2018 roku. W tym czasie dominować mają telefony ze znaczkiem “X”.

Skupienie się na modelu Xperia X sugerują również materiały promocyjne i reklamy, w których Sony mocno promuje znak “X”. Zdaniem twórców bloga XperiaBlog, w najbliższym czasie mogą czekać nas kolejne ciekawe urządzenia z serii Xperia X. Np. dotychczasowe plotki na temat smartfona Xperia C6 Ultra przyniosły nam dzisiejszą premierę Sony Xperia XA Ultra.

Wkrótce powinniśmy przekonać się o prawdziwości tych doniesień.

Źródło: XperiaBlog

Komentarze

 • A nie chodziło o serię M? Że X zastępuje Z już wiemy.
  M jest “odpowiednikiem” C na naszym rynku, więc z pewnością o to chodziło – nie pozostawiliby “emek”, skoro nowa seria zawiera w sobie przedstawicieli różnych półek cenowych.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Dokładnie, o końcu Z była już mowa przy okazji premiery pierwszych modeli X.

   • Tak, tak – już poprawione. Nasze niedopatrzenie, ale trzeba przyznać, że Sony mocno miesza i czasami naprawdę można się już “zakręcić”.

    • Konrad Uroda-Darłak

     Nie tylko Sony – mało który producent posiada klarowne portfolio :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona