Ważne
Wiko VIEW

Seria Moto X zniknie z rynku. Zastąpi ją… Moto Z

Producenci najczęściej “trzymają” się przyjętej przez siebie nomenklatury, aczkolwiek – jak zdążyliśmy się już przekonać na przykładzie Sony czy też HTC – zdarzają się od tego wyjątki. Na podobny krok ma się zdecydować również Lenovo, które serię Moto X zastąpi linią Moto Z.

Na pewno jeszcze pamiętacie, jak pisałem, że 9 czerwca producent zaprezentuje tegorocznych przedstawicieli Moto X. Póki co, ukrywają się oni pod nazwami Vector Thin oraz Vertex. Evan Blass jest zdania, że na rynku zadebiutują oni jako – odpowiednio – Moto Z Style i Moto Z Play. Z kolei w przypadku serii Droid Maxx i Droid Turbo ma być od teraz stosowany dopisek Droid Edition, np. Moto Z Play Droid Edition.

To jednak nie koniec zmian. Pojawiła się również informacja, że tegoroczni przedstawiciele serii Moto X Moto Z mają obsługiwać zewnętrzne moduły (m.in. głośniki stereo, dodatkowy akumulator, uchwyt aparatu wraz z flashem i optycznym zoomem, pikoprojektor czy wzmocniona obudowa z szerokokątnym obiektywem) – Amps. Evan Blass donosi, że Lenovo zmieniło ich nazwę na MotoMods i pod takim szyldem pojawią się na rynku.

Jak wspomniałem wcześniej, zarówno Moto Z Style, jak i Moto Z Play oraz MotoMods mają zostać zaprezentowane 9 czerwca na konferencji Lenovo Tech World 2016.

*Na zdjęciu wyróżniającym Lenovo Moto X Style

Źródło: Venture Beat

Komentarze

 • kamilek2424

  Z Sony się zamienili? :D

  • Też na początku o tym pomyślałem, bo nieźle się złożyło ;)

  • Maniak

   Prawie sony upadnie, to lenovo będzie kontynuować tradycje:D

 • Jazir

  Hmm… po co? Bardzo ciekawy jestem jaki proces myślowy stoi za tą decyzją, jakie korzyści ma ona przynieść. Bo naprawdę ich nie widzę, rezygnują z rozpoznawalnej literki na mało rozpoznawalną w kontekście Moto, gdzie tu korzyść i sens?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona