Ważne

Samsung patentuje znak towarowy “Always On Display”

Nowa funkcja powinna wkrótce pojawić się w jego smartfonach

Kilka godzin temu pisałem o ciekawym patencie Samsunga na składany rysik S Pen, który mógłby dzięki temu posłużyć również jako stojak-podpórka dla smartfona w niego wyposażonego. O ile nie wiadomo czy to rozwiązanie ma szanse trafić na rynek, to z pewnością stanie się tak z funkcją Always On Display.

Samsung zdobył już patent na ten znak towarowy, co oznacza, że przed nim już ostatnia prosta, aby wyposażyć w to rozwiązanie swoje smartfony. Mówi się, że na pierwszy ogień mogą pójść Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge, a po nich kolejne modele z flagowej rodziny.

Samsung Always On Display patent

Zapewne wielu z Was obiło się już o uszy podobne określenie i domyślacie się, o co chodzi. Jeśli jednak niektórzy z Was wciąż zastanawiają się, co kryje się za Always On Display, to już wyjaśniam. Otóż chodzi tu po prostu wyświetlanie na wygaszonym ekranie smartfona podstawowych informacji, takich, jak data, godzina, powiadomienia o nieodebranych połączeniach, przychodzących wiadomościach, pogodzie etc.

Plus tej funkcji jest taki, że użytkownik ma stały podgląd na najistotniejsze kwestie i nie musi za każdym razem wybudzać urządzenia, aby sprawdzić interesujące go/potrzebne mu rzeczy. Najważniejsze jest jednak to, że rozwiązanie to nie pobiera dużo energii, w przeciwieństwie do włączonego, nazwijmy to – “normalnie”, wyświetlacza.

Mimo że może wydawać się to drobiazgiem, to w mojej opinii bardzo ułatwi i uprzyjemni obcowanie ze smartfonem. Szkoda, że nie wszyscy producenci decydują się na zastosowanie takiego rozwiązania. Bo niby mała rzecz, a jak cieszy.

*Na zdjęciu jedna z koncepcji Samsunga Galaxy S7 Edge

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • lumia925

  A tego nie było już przypadkiem w lumiach?
  W swojej 925 tak miałem. Glance screen. Również prądu niemalże, nie pobierało, bo to amoled był, i świeciły się jedynie pojedyncze pixele

  • Tak, było :) Samsung po prostu zarezerwował sobie dla tego rozwiązania swoją nazwę (giganci lubią patenty), ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zacznie je stosować w swoich smartfonach, bo to naprawdę świetna rzecz.

  • Jumperone

   było to już w klasycznych nokiach i coś mi się kojarzy, że miałem to też w swoim k750i jakieś 8 lat temu :)

   • Taaaak, było coś podobnego w SE K750i – genialny telefon, nigdy go nie zapomnę!

    • Jumperone

     Czyli dobrze pamiętam. Również byłem nim zachwycony, a ten szpan gdy po zakupie go na “osiedlu” pierwszy miałem mp3 w telefonie – bezcenne ;.)

    • 85d

     nie było, zasada tego typu rozwiązania z założenia wymaga użycia amoleda który pozwala wygasić nieużywane piksele. w K750 czy w innych modelach bez amoleda, niezależnie co jest na ekranie wyświetlone- zawsze jest podświetlony pełny ekran, wieć mija się to z celem.Tak więc nie, to nie jest to samo. Tutaj chodzi o to że ekran jest zupełnie nieaktywny – natomiast aktywnych jest tylko kilka pikseli świecących w kolorze innym niż czarny.

     • b@t

      kolor czarny nie swieci w oledach

     • heniutek

      Wyświetlony a podświetlony ekran to nie to samo w LCD – możesz zgasić podświetlenie a ekran dalej ma wyświetlaną treść i tak właśnie działał cClock w Nokiach S60 – jak wygaszacz, bez podświetlenia. Najlepiej w wersji jasne fonty na czarnym ekranie. Nie trzeba było dotykać żadnych klawiszy, wybudzać telefonu, wzbudzać podświetlenia ekranu żeby widzieć zegar i powiadomienia.

   • heniutek

    W Nokiach na S60 był cClock – świetna, pełna ustawień, aplikacja.

 • DanSlenders

  Co jak co, ale nazwa kiepska

 • 85d

  milion lat temu w Nokiach z Amoledem :) obecnie dostępne na każdym androidzie z tego typu ekranem, czy to seryjnie wbudowane via Motorola, czy też dostępne w postaci dodatkowej apki ze sklepu.

  https://lh6.googleusercontent.com/-zaNMBIrfL7s/Tk1HfZYbyQI/AAAAAAAAB1M/ApRYa02l7Cg/s400/Scr000012.jpg

 • SyoMas

  Nazwa pasuje mi bardziej do YotaPhonów, gdzie informacja na ekranie e-atramentowym rzeczywiście jest always, nawet po wyczerpaniu baterii, czy wyłączeniu telefonu.

 • Metek

  Woooow, Samsung dogania Lumie :D

 • Paweł Janiak

  Jedną z ważniejszych kwestii w telefonach Samsung jest energia – wiadomo potrzebujemy jej jak najwięcej – stąd szybkie ładowanie gdzie możemy naładować telefon do 100% w 85min czy właśnie rozwiązania jak energię zaoszczędzić a nie utrudnić użytkowanie. Ambasador marki Samsung

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona