Ładowanie elektryka
(źródło: eService)

Płatności za ładowanie elektryków będą szybsze i wygodniejsze

Firma eService wraz z operatorem Visa wprowadzają na stacje ładowania elektryków wygodne rozwiązanie płatnicze. Ma być szybciej, prościej i wygodniej.

Szybsze i łatwiejsze płatności za ładowanie

Samochody elektryczne pojawiają się na naszych drogach coraz częściej. Choć ich liczba nie rośnie zbyt szybko, dostosowanie infrastruktury w postaci ładowarek było i nadal jest koniecznością. Visa wraz z eService nawiązały współpracę, dzięki której płatności za naładowanie elektryka mają być szybsze i wygodniejsze.

Spółki opracowały kompleksowe rozwiązanie, które ma ułatwić życie nie tylko klientów, ale także operatorów stacji ładowania. Nowość wspiera firmy w dostosowaniu się do europejskich regulacji w kwestii infrastruktury dla paliw alternatywnych (AFIR). Klienci kolejnych stacji ładowania elektryków coraz częściej mogą wreszcie opłacać usługę za pomocą karty płatniczej. Dzięki temu nie muszą już za każdym razem korzystać z kilku różnych aplikacji oferowanych przez daną sieć ładowarek.

Visa oferuje „otwarte” rozwiązania płatnicze i wspomaga eService oraz operatorów stacji w udostępnianiu klientom intuicyjnych rozwiązań. Ponadto, sieć płatności cyfrowych jest też operatorem płatności B2B, przeznaczonych dla firm obsługujących firmowe floty.

Terminale płatnicze eService trafiają na stacje ładowania elektryków

Niemalże 1400 terminali typu Pax IM30, przygotowanych przez eService samodzielnie i przy współpracy z Visa, zostało przekazanych operatorom stacji z Polski i innych krajów. Terminale te cechują się łatwością użytkowania, oferują płatności zbliżeniowe i tradycyjne. Ponadto, urządzenia te zostały wyposażone w czytelny, kolorowy wyświetlacz, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz cechuje je wysoka niezawodność.

Terminale płatnicze Pax IM30 można spotkać przy ładowarkach należących do sieci ładowarek Elocity, Ekoen i GreenWay. Łącznie na polskich stacjach działa prawie 600 tego typu urządzeń. eService szacuje, że z końcem pierwszego kwartału 2025 roku liczba ta wzrośnie do 700 takich terminali płatniczych.

W planach firmy jest też uruchomienie samoobsługowych płatności kartą dla ładowarek pojazdów elektrycznych w innych krajach europejskich. Na ten moment usługi oferowane są nie tylko w Polsce, ale także w Belgii, dzięki współpracy z EloCity.