ładowarka bezprzewodowa Apple AirPower
ładowarka bezprzewodowa AirPower (źródło: Apple)

Ładowarka bezprzewodowa AirPower może trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu

Przez trzy pierwsze dni tego tygodnia, od poniedziałku do środy, Apple bez żadnej zapowiedzi wprowadziło do sprzedaży nowego iPada Air i iPada Mini, odświeżonego iMaca oraz drugą generację słuchawek bezprzewodowych AirPods. Właśnie jednak okazuje się, że to jeszcze nie koniec nowości w tym miesiącu, ponieważ na dniach do oferty może (w końcu) dołączyć ładowarka bezprzewodowa AirPower.

Historia ładowarki bezprzewodowej AirPower jest długa i zawiła. Apple zapowiedziało ją już w 2017 roku podczas tej samej konferencji, na której zadebiutowały iPhone X oraz iPhone’y 8 i 8 Plus. Później słuch o niej jednak zaginął i pojawiły się obawy, że nigdy nie trafi ona do sprzedaży.

Zwrot akcji nastąpił na początku tego roku, kiedy to światło dzienne ujrzały informacje, iż Apple rozpoczęło już produkcję ładowarki bezprzewodowej AirPower. Później pojawiły się kolejne, według których akcesorium miało trafić do sprzedaży na wiosnę. I chociaż jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to wątpliwe, to dziś możemy w to uwierzyć.

Jak bowiem donosi wiarygodny serwis DigiTimes, zaufane źródła poinformowały, że Apple podjęło już decyzję, aby wprowadzić ładowarkę bezprzewodową AirPower do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Najprawdopodobniej stanie się to w przyszłym tygodniu, ale trudno powiedzieć, którego dokładnie dnia.

Przy okazji warto dodać, że jeszcze jedna rzecz wskazuje na rychłą premierę akcesorium na rynku. W kodzie źródłowym australijskiej strony poświęconej nowej generacji słuchawek bezprzewodowych AirPods odnaleziono grafikę, na której widnieje ładowarka bezprzewodowa AirPower, nowe AirPodsy i iPhone XS – widzicie ją poniżej.

ładowarka bezprzewodowa AirPower (fot. Apple via MacRumors)

W związku z opóźnieniem Apple zostało zmuszone, aby odświeżyć materiały przedstawiające ładowarkę bezprzewodową AirPower, ponieważ dotychczas widniały na niej iPhone X, Apple Watch i pierwsza generacja słuchawek bezprzewodowych AirPods.

Nieoficjalnie mówi się, że akcesorium może kosztować ~150 dolarów, ale to tylko szacunkowe wyliczenia. Ładowarka podobno zaoferuje też „ekskluzywne” funkcje, które zostaną jednak udostępnione dopiero po wydaniu iOS 13.

Źródło: DigiTimes, MacRumors