airpower
ładowarka bezprzewodowa AirPower (fot. Apple)

Apple pracuje nad mniejszą wersją ładowarki bezprzewodowej AirPower. Premiera wkrótce

We wrześniu 2017 roku Apple przedstawiło swoją bezprzewodową ładowarkę AirPower. Niestety, z uwagi na problemy z przegrzewaniem się, ambitny projekt nie został wprowadzony do sprzedaży. Wszystko wskazuje jednak na to, że Apple powróciło do prac nad AirPower, a na dodatek tej jesieni zaprezentuje jej pomniejszoną wersję – AirPower Mini.

Reklama

AirPower Mini zobaczymy prawdopodobnie 13 października

Plotki z Twittera donoszą, że Apple powróciło do prac nad AirPower, jednak nie zobaczyliśmy jej po dziś dzień. Według leakera Komiya, ładowarka w wersji Mini zostanie przedstawiona tej jesieni. W przeciwieństwie do uniwersalnego protoplasty, ma ładować wyłącznie jedno urządzenie.

Jeśli AirPower Mini nie jest jedynie plotką, powinna zostać zaprezentowana na evencie Apple, który odbędzie się prawdopodobnie 13 października. Mówi się, że z ładowarką mają najlepiej współpracować tegoroczne iPhone’y z serii 12 (mają bowiem mieć dodatkowe magnesy, ułatwiające odpowiednie położenie smartfona na niej), ale zapewne będzie kompatybilna też ze starszymi smartfonami z logo nadgryzionego jabłuszka na obudowie.

Nadchodzące iPhone’y bez ładowarek w pudełku?

Spekulowano, że Apple zacznie wycofywać się z dodawania ładowarek do swoich urządzeń mobilnych. Plotki stały się rzeczywistością po prezentacji tegorocznych Apple Watchy. Pod pretekstem ochrony środowiska, wszystkie oferowane obecnie przez Apple smartwatche nie są już sprzedawane z ładowarką w zestawie.

AirPower Mini być może naładuje też Apple Watch
źródło: Apple

Bardzo prawdopodobne stało się więc, że podobnie będzie też w przypadku iPhone’ów z serii 12. Oszczędności dostrzegliśmy już w zeszłym roku – Apple sprzedaje znacznie droższe iPhone’y 11 Pro i 11 Pro Max w zestawie z 18 W ładowarką, natomiast do tańszego iPhone’a 11 dodaje zwykłą 5 W „kostkę”. Co warto zaznaczyć, ten ostatni również wspiera szybkie ładowanie, ale aby móc z niego skorzystać, trzeba pogodzić się z dodatkowym wydatkiem rzędu co najmniej 150 zł.

W związku z chęcią odbicia sobie kosztów części komponentów łączności 5G należy oczekiwać, że sytuacja ta pogłębi się i Apple „w dalszej trosce o ochronę środowiska” nie doda jakiejkolwiek ładowarki do tegorocznych iPhone’ów, zmuszając część osób do dodatkowych zakupów.