Teraz prawie każdy flagowiec obsługuje ładowanie bezprzewodowe, ale OnePlus 7 go nie dostanie

OnePlus wydaje się wiecznie robić na przekór oczekiwaniom niektórych klientów. Przez długi czas prezes tej firmy żartował sobie z tego, że inni producenci smartfonów tak szybko porzucili gniazdo słuchawkowe, po czym w OnePlusie 6T zabrakło audio jacka. Teraz trwa dyskusja dotycząca tego, dlaczego OnePlus tak wzbrania się przed wyposażeniem swojego nowego flagowego urządzenia w ładowanie bezprzewodowe.

Pierwsze smartfony z ładowaniem indukcyjnym pojawiły się w okolicy 2012 roku. Funkcja ta była przedstawiana jako przełomowa, uwalniająca właścicieli telefonów od kabli i tak dalej. Rynek konsumencki nie podchwycił jednak tego rozwiązania, jako że ładowanie było zwykle bardzo wolne – znacznie, znacznie wolniejsze od tradycyjnego podłączenia smartfona do gniazdka.

Reklama

W temacie był niewielki ruch, przynajmniej dopóki ładowarki bezprzewodowe oferowały moc ładowania na poziomie 5 W. Teraz jednak sytuacja się zmienia, bo na rynek wchodzą ładowarki umożliwiające ładowanie 10 W, a nawet 15 W. Dzięki temu producenci smartfonów zwykle umożliwiają ładowanie indukcyjne swoim najwyższym modelom. Zwykle, bo OnePlus nie zamierza tego robić.

Pete Lau, prezes OnePlusa stwierdził w wywiadzie dla redakcji cnet, że bezprzewodowe ładowanie nie wchodzi w grę, przynajmniej dla nowego OnePlusa 7. Według szefa firmy, jest ono nadal za wolne, żeby brać je pod uwagę.

Oczywiście – trzeba przyznać, że ładowanie indukcyjne prawdopodobnie nigdy nie będzie tak szybkie jak tradycyjne ładowanie przez kabel, tylko nie w tym rzecz. W miarę jak technologia ta upowszechnia się oraz rozwija, wielu życzyłoby sobie możliwości pozostawienia swojego flagowego OnePlusa na poduszce lub macie ładującej, bez podpinania przewodów. Nie jest to więc wymóg, w którym chodziłoby o dostarczenie klientowi wszystkiego, co naj, ale pozostawienie mu jakiegoś wyboru.

OnePlus podobno pracuje nad przyspieszeniem bezprzewodowego ładowania tak, by nie narażać telefonu na przegrzanie. Patrząc jednak na historię OnePlusa, można założyć, że standard ten pojawi się w którejś z przyszłych wersji flagowego smartfona dopiero wtedy, gdy zdecydowana większość innych producentów wprowadzi go w swoich urządzeniach.

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby smartfony Oppo wspierały ładowanie bezprzewodowe. OnePlus będzie kolejny?

źródło: cnet przez Android Police
na zdjęciu głównym: OnePlus McLaren Edition