Które urządzenia Samsunga otrzymają Androida 6.0 Marshmallow? 18

Które urządzenia Samsunga otrzymają Androida 6.0 Marshmallow?

Kilka dni temu Albert napisał artykuł o zapowiadanej aktualizacji EMUI, czyli produktu firmy Huawei, która bazować będzie na najnowszej wersji Androida. Przy okazji poznaliśmy listę urządzeń, dla których przewidziano wypuszczenie „piankowego systemu”. Między innymi był tam też sprzęt od Samsunga, gdzie oczywiście znalazły się najnowsze modele, czyli Note 5 oraz S6 Edge+. Aktualnie jest już dostępna lista, która potwierdza aktualizację zarówno dla tych urządzeń, jak i kilku innych.

W połowie miesiąca dowiedzieliśmy się jaka będzie nazwa najnowszej wersji Androida. By tradycji stało się zadość, musiała rozpoczynać się od literki „M” i mieć powiązanie z rodzajem deseru, bądź ogólnie słodkim produktem. Tak też się stało – nowy Android otrzymał nazwę Marshmallow oraz został oznaczony numerem 6.0. Oficjalnie na rynku pojawić ma się pod koniec tego roku, natomiast już od producentów – między innymi Samsunga – zależy, kiedy trafi na konkretne urządzenia.

Na chwilę obecną aktualizacja została potwierdzona dla:

[wpsm_list type=”arrow”]

  • Samsung Galaxy Note 5
  • Samsung Galaxy S6 Edge+
  • Samsung Galaxy S6
  • Samsung Galaxy S6 Duos
  • Samsung Galaxy S6 Edge
  • Samsung Galaxy Note 4
  • Samsung Galaxy Note 4 Duos
  • Samsung Galaxy Note Edge
  • Samsung Galaxy ALPHA
  • Samsung Galaxy Tab A

[/wpsm_list]

Jak widać, aktualnie tylko jeden tablet ma otrzymać nowy system – Galaxy Tab A. Co z innymi, takimi jak Tab S2, czy starszą serią Tab S (8.4 oraz 10.5)? Na tę informację musimy jeszcze poczekać, ale według źródła lista ma być jeszcze powiększona. Warto pamiętać jednak, że oficjalna aktualizacja nie musi być równoznaczna z dostępną w Polsce. Wszak Tab S 10.5 musiał czekać na Lollipop ponad 2,5 miesiąca. Oby w tym przypadku nie było takiego opóźnienia, które negatywnie wpływa na renomę koreańskiego producenta.

Co ciekawe, na aktualizację może liczyć także zeszłoroczny Note 4, który kilka dni temu uzyskał długo wyczekiwanego Androida 5.1.1. Jednak czytając Wasze komentarze pod artykułem można podejrzewać, że właściciele sprzętu podejdą do tej informacji raczej sceptycznie. Okazuje się bowiem, że aktualizacja nie do końca poprawiła już istniejące błędy i problemy, a nawet wprowadziła kilka nowych. Samsung będzie miał zatem dość sporo do roboty przy wypuszczeniu swojej wersji Androida 6.0, by wyjść naprzeciw niezadowolonym klientom. Czy tak zrobi? Czas pokaże.

Źródło: YouMobile przez SlashGear