EMUI 4.0, oparte o Androida 6.0 Marshmwallow, pojawi się pod koniec roku

Huawei zdołał wypracować mocną pozycję na światowym rynku urządzeń mobilnych. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ich smartfonów oraz tabletów jest EMUI, czyli zmodyfikowany Android, który oferuje sporo funkcji i możliwości personalizacji. Dowiedzieliśmy się właśnie, że Chińczycy pracują już nad jej czwartą odsłoną, opartą tym razem o 6.0 Marshmallow.

Informacja o premierze w tym roku EMUI 4.0 została potwierdzona przez Meng Qin Hai, jednego z pracowników Huawei. Poza tym pojawiły się interesujące wiadomości z chińskiej strony. Dzięki niej poznaliśmy urządzenia, które zostaną zaktualizowane do Androida 6.0 Marshmallow. W tym wpisie skupimy się wyłącznie na modelach od trzeciego producenta telefonów na świecie.

Poniżej ujrzymy P8, Mate 7, Honor 6 Plus i inne – trudno przewidzieć, czy najtańsze smartfony doczekają się w ogóle aktualizacji. Ciekawi mnie również, kiedy Chińczycy zamierzają udostępnić nowe oprogramowanie. Możemy być pewni, że prace nad EMUI 4.0 zostaną ukończone przed końcem tego roku.

Niestety nie znamy zmian, jakie Huawei planuje wprowadzić. Na pewno różnica będzie odczuwalna ze względu na nową wersję Androida, która m.in. lepiej zarządza baterią i automatycznie robi backup zainstalowanych aplikacji.

android-m-emui-6

Zapewne jeszcze przed oficjalną prezentacją EMUI 4.0 dowiemy się znacznie więcej na temat nowości w tym oprogramowaniu. W dodatku niedługo powinniśmy poznać przybliżone plany aktualizacji obecnych urządzeń do najnowszej wersji systemu.

źródło: mobile-dad przez Android Headlines

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona