Kontynuacja Horizon Zero Dawn potwierdzona? Guerilla Games szuka pracowników

Kontynuacja Horizon Zero Dawn potwierdzona? Guerilla Games szuka pracowników

Każdy wie, że PlayStation stoi tytułami ekskluzywnymi i to właśnie one trzymają graczy przy konsolach Sony. Takie produkcje, jak Uncharted, God of War czy Horizon Zero Dawn, to prawdziwe hity sprzedażowe, a szczególnie ta ostatnia wywołała wśród graczy wiele emocji. Nowa marka Guerilla Games może wkrótce doczekać się rozwinięcia, a wcześniejsze plotki o kontynuacji przygód Aloy zdają się potwierdzać.

Guerilla Games rozwija tajemniczy projekt

Twórcy Horizon Zero Dawn zostali oddelegowani do prac nad kolejnym, tajemniczym projektem, ale chyba możemy być zgodni w jednym – to nie będzie nowy Killzone. Ogromny sukces fenomenalnie ocenianego HZD pozwolił deweloperom na poczucie się nieco pewniej w – jak by nie patrzeć – nowym dla nich gatunku, a Sony potrzebuje pięknej, dużej gry do pokazania możliwości PlayStation 5.

Na oficjalnej stronie Guerilla Games znajduje się lista otwartych stanowisk pracy w studiu. Poza standardowymi posadami programistów i projektantów, znalazły się też bardzo ciekawe pozycje, które bezpośrednio nakierowują na tożsamość nowego projektu. Twórcy Horizon Zero Dawn poszukują również osób mających odpowiadać za animowanie stworzeń, design „żyjącego świata” i projekt roślinności. Ciężko nie dojść do wniosku, że chodzi o kolejną przygodę w otwartym, postapokaliptycznym świecie, prawda?

To jeszcze nie koniec ciekawostek. W opisie posady animatora możemy wyczytać, że Guerilla Games posiada aktualnie dedykowany zespół odpowiedzialny za projektowanie stworzeń. Oznacza to, że studio skupia się tylko i wyłącznie na nowej odsłonie Horizon Zero Dawn, ponieważ podtrzymywanie takiego składu pracowników na zapas raczej nie miałoby większego sensu.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Na oficjalną zapowiedź gry jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać i tak naprawdę ciężko domyślić się czegoś więcej niż tego, że kontynuacja hitu z 2017 roku znajduje się w produkcji. Jeśli nie będzie to bezpośrednia kontynuacja przygód Aloy, to z pewnością doczekamy się rozwinięcia uniwersum o inną, główną postać.

Horizon Zero Dawn zadebiutowało na PlayStation 4 trzy lata temu w lutym. Gra pojawi się również na PC latem 2020 roku.

Nie masz z kim grać na konsoli? Sony ma na to ciekawe rozwiązanie

Źródło: SegmentNext, Guerilla Games