Google Assistant (fot. pixabay)

Jest ciemno, a będzie mrocznie. Wyszukiwarka Google czarna jak smoła

Tryb ciemny w aplikacjach to zbawienie dla osób, które preferują przeglądanie internetu wieczorami i nocą. Taki motyw mniej męczy wzrok i nie powoduje dyskomfortu. Teraz obraz wyszukiwarki Google na desktopach będzie jeszcze ciemniejszy.

Ciemno, ciemniej, Google

Tryby nocne to w smartfonach norma już od kilku lat. Dostosowywanie poszczególnych aplikacji do tego trendu wciąż trwa, ale praktycznie każdy szanujący się deweloper właściwie musi przygotować taką opcję dla swojego programu. Jej nieobecność szybko zostaje zauważona przez użytkowników.

Trochę bardziej leniwie adopcja trybu ciemnego przeprowadzana jest w aplikacjach desktopowych. W tym momencie można korzystać z takiej opcji wyświetlania treści w wyszukiwarce Google, ale i w tej materii przygotowywane są kolejne modyfikacje.

Jak donoszą informatorzy, niektórzy mają możliwość testowania kompletnie czarnego tła wyszukiwarki Google. Zmiana ponoć nie wpływa na stronę główną google.com, która wciąż w trybie ciemnym pozostaje ciemnoszara. Za to inaczej prezentują się wyniki wyszukiwania. Przedstawiane są na tle totalnej czerni. Lekkim modyfikacjom uległy także kolory linków – ich barwy wydają się być bardziej żywe, choć ciemniejsze.

Być może jest to tylko test wykorzystania nowego mechanizmu dobierania tła wyników wyszukiwania do wiodących kolorów wyników. Na razie jednak wszystko wydaje się być na etapie wczesnych prób.

Co ciekawe, jeszcze jakiś czas temu Google odżegnywało się od pomysłu wykorzystania kompletnie czarnego tła w wyszukiwarce. Argumentowano, że efekt sprawia dość niepokojące wrażenie. Nie wiadomo, dlaczego firma miałaby wycofać się z takiego podejścia. Pewnym pocieszeniem może być to, że absolutnie czarne tło wyszukiwarki Google może w ogóle nie zostać wykorzystane powszechnie. Więc straszyć nie będzie.