iPhone 12 i 12 Mini (fot. Apple)

Ładowarki w zestawie już nie ma. To może kolejny iPhone bez kabla i innych akcesoriów?

Pamiętacie lekką zadymę, gdy Apple zdecydowało, że w zestawie z najnowszym modelem iPhone’a nie znajdziemy ładowarki? Pewnie że tak. Teraz jednak kalifornijski gigant przymierza się, by pójść nawet o krok dalej. Okazuje się, że iPhone 13 może trafić do naszych rąk bez kabla zasilającego czy innych akcesoriów.

Reklama

Apple od jakiegoś czasu ocenia zainteresowanie, jakie kupujący iPhone 12 poświęcają akcesoriom załączonym do zestawu z telefonem. Robi to przesyłając do konsumentów ankiety, w których pyta czy używają oni dołączonego kabla zasilającego USB-C, narzędzia do wyjmowania karty SIM czy naklejek Apple – jak donosi portal 9to5Mac. Na potwierdzenie tych słów publikuje screeny z tych sondaży:

Apple zrobi to znowu?

Nie jestem pewien, jak bardzo niezawodną pamięć macie. Jeśli jednak jakimś cudem zapomnieliście, to służę pomocną dłonią – Apple już raz przeprowadzało podobne badania klientów. Tak, tak… dotyczyły one ładowarek, dołączanych do iPhone’ów. O ich wynikach nie muszę chyba informować, bo odczuł to każdy kupujący ostatni zestaw.

Reklama

Od października, zasłaniając się działaniami ekologicznymi i dbaniem o planetę oraz środowisko, Apple przestał dołączać ładowarkę oraz EarPodsy do zestawu startowego swoich smartfonów. Wynikało to po części z ankiety, jaką specjaliści od nadgryzionego jabłka przeprowadzili wśród swoich klientów. Teraz robią to znowu i tylko Tim Cook raczy wiedzieć, jak to może się skończyć. Nam pozostaje czekać.

Apple iPhone bez kabla?

iPhone i ankiety – co może się zmienić?

Jak możecie się domyślić, pytania o kabel oraz inne akcesoria, nie są jedynymi, jakie zadaje Apple. Firma pyta też swoich fanów o sposób obsługi Face ID w iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro. Jeśli mamy wierzyć plotkom, to dzieję się tak, ponieważ firma pracuje nad ulepszeniem systemu uwierzytelniania biometrycznego w kolejnych generacjach iPhonów, a to z kolei może mieć również wpływ na integrację technologii Touch ID pod ekranem.

Mówi się, że Apple zazwyczaj angażuje się w badania posprzedażowe przede wszystkim w celu oceny satysfakcji klienta. Oficjalnie więc wciąż nie wiadomo, czy chodzi tylko o to, czy firma planuje może podjąć konkretne działania na podstawie zebranych w kwestionariuszu informacji. Aczkolwiek musicie przyznać – memy i żarty jeszcze nigdy tak dobrze nie przewidywały przyszłości. Rzeczywiście w pudełkach z iPhone’ami możemy wkrótce znajdować znacznie mniej akcesoriów.

 1. Cóż… Gdyby ajfony były tańsze, można by producentowi wybaczyć braki w pudełkach.
  Do pewnego stopnia jestem nawet w stanie zrozumieć chęć zaoszczędzenia. Na braku adaptera – zostanie istotnie więcej many w portfelu niż jakby mieli zrezygnować z bezużytecznych naklejek czy igły do szufladki SIM, którą można zastąpić chociażby spinaczem.
  Nawet wybaczę, z czym problemu nie powinni mieć użytkownicy wcześniejszych japko-towarów, bo chcąc nie chcąc gdzieś jakiś kabel i ładowarka na pewno się wala po kątach. Gorzej mają ludzie przechodzący na tenże ekosystem.
  Niestety, japka drogie, także ankiety mogliby sobie już odpuścić :D

 2. To taka niepisana umowa, że jak kupujesz telefon to w zestawie dostajesz akcesoria takie jak kabel ładowarka czy słuchawki. Jeśli wiesz że ich tam nie znajdziesz tragedii nie ma, trzeba tylko pamiętać żeby się zaopatrzyć w stosowny model w zależności od potrzeb. Oczywiście nie za darmo. Jak ktoś liczy każdą złotówkę i mu wyjdzie że po zakupie iP za 6k na ładowarkę mu nie starczy to będzie musiał obejść się smakiem, albo wziąć kredyt. To taka zakamuflowana podwyżka pokrętnie tłumaczona ekologią. Naturalnie przymusu nie ma i można kupić odpowiednią ładowarkę z dowolnej firmy, nie musi być z logiem jabłka.
  Kwik jest, bo mieli my i jak oni śmieli śmieć zabrać ładowarkę z pudełka. Jeden z drugim drze szaty jak kupi monitor bez kabla DP / HDMI, czy grzecznie prosi o stosowne akcesorium?
  Może taki będzie trend i wszystkie telefony nie tylko jabłkowe będą sprzedawane gołe? Może będą dwa pudełka, to drugie z akcesoriami, sprzedawane w komplecie za 1zł jako wielka PROMOCJA? W ten sposób standard stanie się łaską producenta.

  1. w aparatach od dawna kupujesz same body a obiektyw dokupujesz jaki chcesz, który zostaje Ci na inne modele. W profesjonalnych kamerach jest już całkowita paranoja bo tam każdy moduł kupujesz osobno. Niewątpliwie to duży skok na kase dla równocześnie ekologia bo dany podzespol trafi tylko tam gdzie faktycznie jest potrzebny. Cóż, od dawna wiadomo, ze ekologia kosztuje.

 3. Firma Apple tnie koszty jak tylko może jeszcze trochę i nowy telefon będzie zawinięty w stara gazetę po co komuś pudełko

 4. usuną port i dadzą smart connector. Zrobią wtyczke magsafe dla smarta i bedzie kolejny kabalek usb-c – smart connector. I ladowanie bedzie albo magsafe na plecach albo magsafe smartem. Zapiszcie to sobie, tak bedzie ;p

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama