Play logo
źródło: Pixabay / Pexels

No nie: Play znów podnosi ceny w ofercie na kartę!

Żaden operator nie zmienia tak często cennika jak Play. Niestety, od ostatniej podwyżki cen w ofercie Play na kartę minęło zaledwie kilka miesięcy, a operator już zapowiedział kolejną!

Reklama

Play zaskakująco często zmienia cenniki w ofertach na kartę. Ostatnia poprawka obowiązuje od 15 sierpnia 2020 roku, a kolejna, o której operator właśnie informuje klientów, wysyłając im pocztą stosowne komunikaty, ma wejść w życie 23 marca 2021 roku. Wychodzi więc na to, że sieć podnosi ceny w ofercie Play na kartę średnio co pół roku!

Kolejna podwyżka cen w ofercie Play na kartę

Jak zostało już wspomniane, nowy cennik dla ofert Play na kartę zacznie obowiązywać od 23 marca 2021 roku. Podwyżka cen nie jest co prawda drastyczna, ale jednocześnie jest to już kolejna w stosunkowo krótkim czasie i nie wiadomo, czy ostatnia. Nie zdziwimy się, jeżeli okaże się, że nie…

Od 23 marca 2021 roku użytkownicy ofert na kartę pod marką Play i Red Bull Mobile zapłacą za minutę połączenia głosowego i wideo do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych 39 groszy, czyli o 4 grosze więcej niż do tej pory. W ofertach odNOWA i Rok ważności konta cena zwiększy się zaś z 39 groszy do 45 groszy.

Ponadto Play podnosi ceny za wiadomość SMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych z 20 groszy do 25 groszy (nie dotyczy ofert odNOWA i Rok ważności konta), a także opłatę za wiadomość MMS z 40 groszy do 45 groszy.

Play na kartę nowy cennik 2021
Nowy cennik dla ofert Play na kartę (źródło: Play)

Przy okazji Play informuje też o wprowadzeniu oferty promocyjnej „Promocja dla Wielkiej Brytanii”, w ramach której użytkownicy zapłacą mniej za różne aktywności, pomimo że Zjednoczone Królestwo wyszło z Unii Europejskiej.

Minuta połączenia wychodzącego i przychodzącego w roamingu będzie kosztować 39 groszy (lub 45 groszy w ofertach odNOWA i Rok ważności konta), wiadomość SMS – 25 groszy (nie dotyczy taryfy odNOWA), MMS – 45 groszy, a 1 GB danych – 29 złotych (naliczanie co 1 kB).

Ponadto Play podaje również, że użytkownicy oferty Play na kartę za minutę połączenia z Polski do Wielkiej Brytanii zapłacą złotówkę (naliczanie co 30 sekund), a za wiadomość SMS – 31 groszy.

Nowy cennik dla ofert Play na kartę będzie obowiązywał od 23 marca 2021 roku i dotyczy to także „Promocji dla Wielkiej Brytanii”. Ta ostatnia zakończy się 31 grudnia 2021 roku.