(fot. Microsoft)

Klawiatura SwiftKey z przebudowanymi ustawieniami i ciemnym motywem

Klawiatura Microsoftu w wersji na Androida właśnie otrzymała aktualizację. W założeniach znalezienie konkretnej opcji ma być teraz łatwiejsze.

Nowe ustawienia i ciemny motyw na Androidzie

Z pewnością jedną z lepszych programowanych klawiatur na Androida i iOS jest SwiftKey, która obecnie należy do Microsoftu. Zapewnia ona bogaty zestaw przydatnych funkcji i rozbudowane opcje personalizacji. Nic więc dziwnego, że może pochwalić się milionami zadowolonych użytkowników.

W najnowszej aktualizacji, podnoszącej numer wersji do 7.4.9.11, SwiftKey otrzymało obsługę ciemnego motywu na Androidzie 10. Teraz po wejściu do panelu ustawień, gdy w systemie mamy ustawiony tryb ciemny, nie zobaczymy już białego tła. Warto dodać, że klawiatura Microsoftu kilka miesięcy temu otrzymała Dark Mode w wydaniu na iOS.

Oczywiście sama klawiatura również może mieć ciemniejsze barwy, aby lepiej dopasować się do wyglądu całego systemu i aplikacji. Od dawna użytkownicy mogą ustawić jeden z wielu schematów kolorystycznych. W tym celu wystarczy przejść do ustawień SwiftKey i wybrać sekcję „Motywy”.

Kolejną zmianę zobaczymy po wejściu do ustawień klawiatury. Jak podkreślają twórcy, przebudowany wygląd ma ułatwić znalezienie konkretnej opcji i personalizację. Z nową wersją spędziłem dosłownie kilka minut, więc nie chcę jej jeszcze wystawiać finalnej oceny. Z pewnością jednak mogę stwierdzić, że cały panel sprawia wrażenie bardziej przejrzystego.

Aktualizacja powinna być już dostępna u wszystkich użytkowników w Google Play.

SwiftKey z animowanymi awatarami

Jakie nowości mogą niebawem trafić do SwiftKey? Niewykluczone, że będą to animowane awatary, które kojarzą się z Apple Animoji. Funkcję zaprezentowano w połowie zeszłego roku i mimo długiego okresu testowego, wciąż nie doczekała się udostępnienia dla wszystkich użytkowników.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy animowane Puppets zostaną finalnie wprowadzone. Wątpię jednak, aby były oczekiwane przez większą grupę osób – to tylko dodatek, raczej nie wpływający na atrakcyjność klawiatury. W związku z tym, dobrze, że twórcy skupiają się na innych elementach, podnoszących komfort używania SwiftKey – wspomnianej obsługa ciemnego motywu i przebudowanym panelu ustawień.

Chyba ważne: beta iOS 12.2 wnosi cztery nowe Animoji, w tym dzika i rekina

źródło: Android Police, MSPoweruser