Chyba ważne: beta iOS 12.2 wnosi cztery nowe Animoji, w tym dzika i rekina

Zakładam, że to musi być istotna sprawa, skoro Apple nadal poświęca czas, by aktualizować stale rozrastającą się rodzinkę Animoji. Dołączyły do niej właśnie animowane emoji przedstawiające żyrafę, rekina, sowę i dzika.

Najnowsza beta systemu iOS 12.2 od Apple, wniosła cztery nowe, animowane oblicza Animoji, które mogą być używane w aplikacjach wiadomości i FaceTime.

Użytkownicy pobierający testowe wersje oprogramowania mogą sprawdzić, jak na ich iPhone’ach lub iPadzie Pro, które wyposażone są w kamery TrueDepth, działają nowe emoji. Kamera analizuje i interpretuje ponad 50 ruchów mięśni, wykonywanych w różnych partiach twarzy, by odpowiednio oddać położenie i ruch brwi, policzków, podbródka, oczu, szczęki, warg, oczu, języka i ust.

Łącznie z nowymi Animoji, dostępnych jest ich w sumie 24. Do tej pory pojawiły się emoji małpy, robota, kota, psa, kosmity, lisa, kupy, świni, pandy, królika, koguta, jednorożca, lwa, smoka, czaszki, niedźwiedzia, tygrysa, misia koali, tyranozaura i ducha.

Kiedy Animoji po raz pierwszy zostały zaprezentowane w 2017 roku, na tej samej konferencji co iPhone X, było ich 12. Apple stale dodaje nowe postacie, i mam dziwne wrażenie, że na 24 nie poprzestanie.

Jeszcze jakieś zmiany?

Beta iOS 12.2 wnosi oprócz tego kilka modyfikacji w Centrum kontroli, w szczególności w użyciu widżeta muzyki. Ikona w górnym prawym rogu zmienia się w zależności od tego, gdzie odtwarzana jest muzyka. Może to być na przykład symbol AirPlay lub TV. Po przejściu do Muzyki z Centrum sterowania, pojawiła się także nowa animacja.

Na ekranie blokady, zamiast informacji o dacie, znajdziemy grafikę stanu baterii. To modyfikacja, która może się niektórym nie spodobać.

 

źródło: macrumors