Minecraft
Minecraft

Klasyczny Minecraft za darmo!

Minecraft, czyli kultowe „układanie klocków”, przez ostatnie 12 lat zdążył zdobyć miliony fanów, a w sukcesie tej produkcji nie przeszkadzał nawet fakt, że była płatna. Teraz jednak w klasyczną wersję będzie można zagrać za darmo.

Minecraft Classic za darmo

O Minecrafcie słyszał zapewne każdy fan gamingu i nie ma w tym nic dziwnego. Z pozoru niby prosta gra zdążyła przez ostatnie 12 lat zebrać wokół siebie ogromną społeczność. Zresztą deweloperzy dalej zapewniają jej aktualizacje, wprowadzają zmiany, a także tworzą tytuły w tym samym uniwersum, jak np. recenzowane przeze mnie Minecraft Legends.

Minecraft
Takie budowle można stworzyć w Minecrafcie

Jeżeli ktoś nie miał okazji dotychczas poczuć klimatu Minecrafta, albo czasem chce zagrać na innym, słabszym sprzęcie lub w podróży, to na pewno się ucieszy z wiadomości, że od teraz gra Microsoftu jest dostępna za darmo i to w dodatku w przeglądarce! Co trzeba zrobić, żeby móc zagrać w ten tytuł?

Jak zagrać za darmo w Minecraft Classic?

Aby zagrać za darmo w Minecraft Classic trzeba po prostu spełnić kilka podstawowych warunków. Microsoft zdecydował się udostępnić grę bez opłat, więc należy jedynie upewnić się, że mamy stały dostęp do sieci, a także aktualną przeglądarkę internetową (na komputerze lub w telefonie). Następnie należy przejść na stronę Minecraft Classic, gdzie automatycznie zostanie wygenerowany dla nas świat.

Fani modów do MC będą jednak zawiedzeni, ponieważ gra nie obsługuje na ten moment modów i raczej prędko się to nie zmieni. Microsoft zdecydował się na udostępnienie klasycznej wersji gry, więc szybko swojej polityki nie zmieni. Gracze mogą spodziewać się tutaj retro grafiki, kilku archaicznych rozwiązań, a także klasycznego, starego sterowania.

Same podstawy rozgrywki się jednak nie zmieniły i dalej mamy za zadanie eksplorować świat, zbudować swoją bazę wypadową oraz po prostu przetrwać, co wcale nie będzie takie proste, jak mogłoby się wydawać.