Kiedy i jakie urządzenia Sony otrzymają Androida Nougat?

Kilka dni temu do mediów trafiły informacje na temat tego, że Samsung przygotowuje aktualizację do Androida N dla swoich smartfonów. Tym razem, niespodziewanie, otrzymujemy wyciek podobnych wieści odnośnie dat i listy urządzeń Sony, które zostaną zaktualizowane do najnowszej wersji systemu Android. Jak podaje źródło, dane pochodzą od słowackiego oddziału Sony. 

Reklama

Na slajdzie widzimy, że w pierwszej kolejności Nougata otrzymają tegoroczne flagowe smartfony Japończyków, czyli Xperia X performance i Xperia XZ. Przewidywany termin to okolice października. W listopadzie mają zostać zaktualizowane Xperia X i Xperia X Compact. Trzecia faza, spodziewana jest końcem bieżącego roku i ma objąć urządzenia poprzedniej generacji: smartfony z serii Xperia Z5, Xperia Z3+ oraz jedyny tablet na liście, Xperia Z4 Tablet. Użytkownicy Xperia XA oraz Xperia XA Ultra, powinni spodziewać się powiadomienia o dostępnej nowej wersji systemu na początku 2017 roku.

sony

Wszystkie te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzony przez Sony. Na tej podstawie możemy sądzić, iż lista urządzeń, które otrzymają aktualizację, oraz same terminy, mogą ulec zmianie. A Wy, jakie urządzenie z portfolio Sony widzielibyście z Androidem Nougat na pokładzie?

Źródło: phonearena