Domyślna tapeta w Ubuntu Disco Dingo

Już można pobierać Ubuntu 19.04 Disco Dingo w wersji Beta

O nowościach związanych z najnowszym wydaniem Ubuntu informuję Was na bieżąco. Tak jak pisałem w tym wpisie, dzisiaj (tj. 28 marca) opublikowano obrazy Ubuntu 19.04 Disco Dingo w wersji Beta, które już można pobierać.

Reklama

Po fazie „testowej”, która trwała mniej więcej od początku listopada, przyszedł czas na wydanie Bety nowej odsłony Ubuntu. Disco Dingo – bo tak został nazwany nowy system – zaoferuje większość elementów, których obecność początkowo zakładano.

Ubuntu 19.04 w wersji Beta od razu po zainstalowaniu bazuje na Linux Kernel 5.0 oraz środowisku graficznym GNOME w najnowszej odsłonie, czyli 3.32. Nie powinno również zabraknąć odświeżonego menedżera plików Nautilus. Jedną z ciekawszych nowości jest zaktualizowana paczka ikon Yaru, którą to Canonical chwali się od dłuższego czasu. Nowe ikony mają wprowadzić spójność graficzną systemu.

Z innych elementów, o których warto wspomnieć, to z pewnością sterowniki Mesa w wersji 19.0, uaktualnione aplikacje początkowe (między innymi Mozilla Firefox, LibreOffice) oraz nowa tapeta, która naprawdę mi się spodobała.

Domyślna tapeta w Ubuntu Disco Dingo

Niestety, pod ogromnym znakiem zapytania stoi funkcja, która miała wprowadzić synchronizację między komputerem a smartfonem z Ubuntu. Co prawda, według informacji podanych na stronie Ubuntu, w repozytoriach znajdziemy GSConnect, które to łatwo możemy zainstalować. Sporo osób oczekuje jednak, że ta funkcja będzie już wkomponowana w system, tak jak ma to miejsce w Zorin OS 15.

Ubuntu Disco Dingo 19.04 Beta można już pobierać, wystarczy kliknąć w >ten link<. Co ciekawe, obraz ISO waży aż 2,1 gigabajta, co jak na dystrybucję Linuksa jest całkiem dużą wartością.

Uwaga! Nie zalecam instalować Ubuntu 19.04 w celu korzystania z niego na co dzień. Jest to wersja systemu, która została wydana tylko w celach testowych i może ona nie zaoferować dobrej stabilności, jak i bezpieczeństwa.

Źródło: OMG!Ubuntu