Już można instalować testową wersję Ubuntu 19.04 Disco Dingo

O nowościach związanych z najnowszym wydaniem Ubuntu informuję Was na bieżąco. Zaledwie kilka dni temu światło dzienne ujrzały pierwsze wydania tego systemu typu Daily Builds, które – jak się okazuje – już można instalować.

W ostatnim wpisie o Ubuntu 19.04 Disco Dingo skupiłem się na nowościach, które mają zostać wprowadzone do systemu. W skrócie, spodziewamy się, że w nowym Ubuntu zobaczymy GNOME w wersji 3.32, Linux Kernel 5.0 oraz GSConnect, czyli usługę, która pozwala na synchronizację danych między komputerem a smartfonem z Androidem.

Wiemy również, że wersja Beta OS-a pojawi się 28 marca 2019 roku, a wersja stabilna nieco później – 19 kwietnia. Zanim jednak te odsłony systemu zostaną zaprezentowane, Canonical udostępnia obrazy Ubuntu oznaczone jako Daily Builds.

Wersje Daily Builds – jak nazwa wskazuje – to wydania, które są aktualizowane codziennie. To pozwala na bardzo szybki rozwój danej wersji Ubuntu. Ubuntu 19.04 Disco Dingo właśnie zostało udostępnione w takiej formie.

Aby pobrać obraz ISO systemu wystarczy wejść >tutaj<. Co ważne, Disco Dingo jest dostępny tylko i wyłącznie w wersji 64-bitowej. Pamiętajcie jednak, że wersje Daily Builds nie nadają się do użytku codziennego i nie powinniście korzystać z tej odsłony systemu do codziennych czynności, takich jak bankowość internetowa itd.

Pomimo pojawienia się już wersji Daily Builds ja cierpliwie poczekam na Betę, aby móc przetestować więcej nowości w nieco przyjemniejszej formie, czyli bez bardziej rażących błędów.

Źródło: OMG!Ubuntu