Netflix Polska

Jeden rachunek od Netflixa i sieci Play? Teraz już tak

Netflixa nie trzeba chyba przedstawiać nikomu z Was. Gigant rynku VOD jest u nas bardzo znany i coraz trudniej spotkać kogoś, kto nie miał z tą usługą do czynienia. Jeśli jednak byliście w tym gronie, a krępowała Was stosunkowo niewielka liczba metod płatności, to mam dla Was świetną wiadomość. Jest tylko jeden warunek – musicie być klientami sieci Play.

Fioletowy operator wydał w kończącym się tygodniu komunikat prasowy, w którym chwali się nowościami w ramach swojego długoterminowego partnerstwa z Netfliksem. W dużym skrócie, operator został dodany jako autoryzowana metoda płatności z poziomu strony Netflix.pl. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że Play jest pierwszym operatorem telefonii komórkowej w Polsce, który daje swoim klientom możliwość opłacenia subskrypcji w ten sposób.

Reklama

Mega wyprzedaż w Play – flagowe smartfony w cenie średniaków

Model działania nowej funkcji jest banalny. W telegraficznym skrócie, po zalogowaniu na swoje konto w Netflixie i przejściu do podmenu płatności, powinniście zobaczyć opcję „Płacę z Play”. Pamiętajcie, że pieniądze możecie przelać zarówno z poziomu aplikacji operatora, jak i za pośrednictwem podstrony 24.play.pl. Zanim jednak ruszycie na stronę Netflixa, upewnijcie się, że posiadacie w Play abonament. Na ten moment tylko abonenci mogą skorzystać z tej funkcji. Klienci usług przedpłaconych muszą obejść się smakiem.

Rynek VoD w Polsce. Netflix ma w nim największy udział

Nie jest to pierwsza wspólna akcja Play i potentata rynku VOD. Współpraca, która wystartowała na szeroką skalę pod koniec 2018 roku, przyniosła klientom kilka wymiernych korzyści. Nie tak dawno można było zgarnąć za friko darmową, półroczną subskrypcję Netflixa, a od pewnego czasu istniała też możliwość opłacenia usługi z poziomu dedykowanej podstrony. Posiadacze TV BOX-a zapewne odnotowali też obecność dedykowanego przycisku, który szybko pozwala na aktywację Netflixa na telewizorze.

Netflix zbierał dane o aktywności fizycznej. Firma wreszcie postanowiła to wyjaśnić

Szczerze mówiąc, cieszy mnie, że operator idzie w taki model współpracy. Jeśli jednym z kolejnych kroków będą czasowe obniżki abonamentu lub powrót do półrocznych, darmowych subskrypcji, nie będę specjalnie zdziwiony, jeśli liczba klientów sieci wciąż będzie rosła.

źródło: BlogPlay, informacja prasowa