Jak gra się na tabletach, czyli porównanie Asusa Transformer Prime i Apple iPada 2

Tablety internetowe to nie konsole do gier. Są małe, mają słabe procesory, niewiele dobrych gier. Zaraz, zaraz… czy aby na pewno?

Opinia, że tablety internetowe nigdy nie zaistnieją jako sprzęt do grania, była prawdziwa do momentu premiery układu Nvidia Tegra 3. Cztery, a właściwie pięć rdzeni tej jednostki i odpowiednia ilość pamięci operacyjnej na zapleczu, pozwoliły na otworzenie nowego rozdziału w historii tabletów. W ciągu pierwszych kilku tygodni mieliśmy okazję przekonać się o potencjale Tegry 3, gdy opublikowane zostały zdjęcia stworzonych na nią gier. Premiera tabletu Asus Transformer Prime, pierwszego z Tegrą 3, za pasem, dlatego materiały o tej niezwykłej jednostce pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda porównanie gier Riptide GP i Shadowgun na tabletach Asus Transformer Prime i Apple iPad 2 – obejrzyjcie poniższe filmy nagrane przez dziennikarzy z serwisu SlashGear.

Nie da się ukryć – Nvidia Tegra 3 bije na głowę układ Apple A5 będący mózgiem iPada 2. Nie tylko oferuje więcej świetnych efektów graficznych (widzieliście te krople na ekranie, rozmycie i pociski uderzające w wodę?), ale również jest bardziej energooszczędna, co w przypadku tabletu internetowego ma kolosalne znaczenie.

Game on!

via SlashGear