(fot. Jabra)

Nowe słuchawki Jabra Elite 85t. Funkcja ANC teraz także w Elite 75t

Ceniony producent słuchawek bezprzewodowych, firma Jabra, wprowadza do swojej oferty nowy model Jabra Elite 85t. Ponadto, przygotowano także niespodziankę dla użytkowników starszego modelu.

Jabra Elite 85t z zaawansowaną technologią eliminowania hałasu

Nowe, w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne, należące do liniii Elite, zostały wyposażone w technologię Jabra Advanced ANC. Jak zaznacza producent, ma ona zapewnić jeszcze skuteczniejszą eliminację hałasu niż standardowe słuchawki z ANC. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu specjalnego chipu.

Jabra Elite 85t
Jabra Elite 85t (fot. Jabra)

Warto zaznaczyć, że funkcja Jabra Advanced ANC posiada całkiem rozbudowane opcje personalizacji. Użytkownik nie otrzymuje tylko możliwości włączenia lub wyłączenia technologii. Do sterowania służą suwaki, umożliwiające bardziej precyzyjne ustawienie siły eliminacji hałasu. W związku z tym, korzystając z ANC nie musimy być prawie całkowicie odcięci od dźwięków otoczenia.

Firma chwali się, że Jabra Elite 85t z wykorzystaniem 12-milimetrowych głośników zapewniają jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie. Znając możliwości innych słuchawek marki, można założyć, że faktycznie mamy do czynienia z urządzeniem, które spełni oczekiwania nawet bardziej wymagających klientów.

Jabra Elite 85t
Jabra Elite 85t (fot. Jabra)

Na jakość połączeń również nikt nie powinien narzekać. Słuchawki Jabra Elite 85t wyposażone są w 6 mikrofonów – po trzy na każde ucho (dwa z zewnątrz i jeden wewnątrz). Pomocna powinna tutaj okazać się także ulepszona ochrona przed szumem wiatru. Słuchawki to również certyfikat wodoodporności IPX4 i funkcja ładowania bezprzewodowego zgodna ze standardem Qi.

Jabra Elite 85t działają na akumulatorach nawet przez 5,5 godziny z włączoną funkcją ANC. Natomiast dzięki etui, łączny czas pracy wynosi do 25 godzin (z aktywną funkcją ANC) i do 31 godzin z wyłączonym ANC.

Jabra Elite 85t
Jabra Elite 85t (fot. Jabra)

W Europie cena została ustalona 229 euro. W Polsce nowy model słuchawek ma zadebiutować w drugiej połowie czwartego kwartału 2020 roku.

Jabra Elite 75t z nową funkcją w ramach aktualizacji

Słuchawki z serii Elite 75t, w wersji Active oraz podstawowej, umożliwiają teraz korzystanie z aktywnej redukcji szumów (ANC). Nie, nie trzeba kupować nowego modelu, wystarczy bowiem pobrać aktualizację oprogramowania OTA. Z kolei nowi nabywcy, którzy kupią słuchawki w październiku 2020 roku lub później, funkcję ANC otrzymają już w standardzie, od razu po wyjęciu z pudełka.