Vivo ma coś dla mobilnych graczy o mniej zasobnych portfelach. Oto smartfon IQOO U1x

Vivo stopniowo zdobywa popularność na całym świecie, m.in. dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom. Portfolio tego producenta poszerza się w bardzo szybkim tempie, a teraz dołączają do niego kolejne urządzenia: vivo IQOO U1x oraz nowa wersja pamięciowa dla vivo IQOO Z1.

Vivo rozszerza swoją ofertę o kolejne urządzenie

Chińska firma z przytupem weszła na rynek europejski, prezentując urządzenia skierowane specjalnie dla Europejczyków. Pojawienie się tej marki w naszym Polsce cieszy wiele osób, ponieważ firma posiada w swoim portfolio wiele udanych i innowacyjnych urządzeń. Teraz poszerza swoje portfolio o kolejnego smartfona: vivo IQOO U1x. Warto wspomnieć również o całkowicie nowej wersji pamięciowej dla modelu IQOO Z1.

Nowa wersja Vivo IQOO Z1

Vivo IQOO U1x

Model IQOO U1x ma być skierowany do osób, szukających budżetowego smartfona, którego główną zaletą jest bateria. Sercem najnowszego urządzenia chińskiej marki jest Qualcomm Snapdragon 662, który połączony będzie z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika, zależnie od wersji, pozostanie 64 lub 128 GB pamięci flash. Vivo podkreśla, że to świetna konfiguracja dla mobilnych graczy.

Vivo iQOO U1x
fot. Vivo

Ekranem w vivo IQOO U1x jest 6,51-calowa matryca LCD o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Z tyłu urządzenia znajdziemy potrójny aparat 13 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix (kolejno: główny, do wykrywania głębi, makro). Na przednim panelu widać niewielkie wcięcie w postaci kropli wody, w którym został umieszczony 8 Mpix obiektyw do „selfie”.

Vivo IQOO U1x - kolory
fot. Vivo

Najważniejsza w tym smartfonie jest jednak bateria. Ma ona pojemność 5000 mAh i jest ładowana poprzez port microUSB. Niestety z tego powodu na pokładzie nie znajdziemy szybkiego ładowania. Smartfon bazuje na systemie Android 10 i nakładce producenta iQOO UI.

Vivo IQOO U1x został wyceniony w oficjalnym sklepie producenta w Chinach na następujące kwoty, w zależności od wersji:

  • 4 GB/64 GB – 899 juanów (~523 zł)
  • 6 GB/64 GB – 999 juanów (~581 zł)
  • 6 GB/128 GB – 1199 juanów (~698 zł)

Vivo IQOO Z1

Drugi z omawianych modeli nie jest do końca nowy, ponieważ widnieje już na rynku od jakiegoś czasu. Teraz otrzymał on nową wersję, którą mogą wybrać klienci przy zakupie.

Vivo IQOO Z1 - kolory
fot. Vivo

Vivo IQOO Z1 to potężny smartfon, który ma m.in. łączność 5G. Do pełni szczęścia brakowało mu jedynie bardzo mocnej konfiguracji, którą właśnie otrzymał. Mowa tutaj o 12 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci flash. Ta przyjemność została wyceniona na 2598 juanów (równowartość ~1512 zł).