iPhone X nie ma najlepszego aparatu na rynku. Ale ma tak samo dobry, jak Huawei Mate 10 Pro

W ubiegły piątek, 3 listopada, iPhone X trafił do sklepów i na powrót zrobiło się o nim głośno, może nawet głośniej niż zaraz po jego oficjalnej premierze, 12 września. Emocje znowu jednak już opadły, ale coś czuję, że atmosfera zaraz ponownie się rozgrzeje, ponieważ ekipa DxOMark przetestowała aparat w jubileuszowym iPhonie. Ocena końcowa z wielu względów jest zaskakująca.

Jak już przeczytaliście w tytule, iPhone X nie ma najlepszego aparatu na rynku. Jednak zdaniem ekipy z DxOMark i tak jest on w ścisłej czołówce. Ogólny wynik plasuje go bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Huawei Mate 10, który również dostał od testerów 97 punktów. Ale liderem rankingu DxOMark Mobile niezmiennie pozostaje Google Pixel 2 z 98 punktami na koncie.

Chociaż iPhone X musi zadowolić się drugim miejscem (ex aequo z Huawei Mate 10), to mimo wszystko udało mu się czymś wyróżnić na tle rywali. Smartfon otrzymał bowiem aż 101 punktów za zdjęcia! Jest to kolejny rekord – poprzedni wynosił 100 punktów i pierwszy pobił go Galaxy Note 8. W kwestii nagrywania wideo jubileuszowy iPhone się jednak nie popisał – za tę kwestię dostał od ekipy z DxOMark jedynie 89 punktów. Dla porównania, Mate 10 przyznano 91, a Google Pixel 2 aż 96 punktów.

Ocena aparatu w iPhone X (fot. DxOMark)

Punktacja za samo nagrywanie wideo może wydawać się mocno zaskakująca, ponieważ iPhone 8 otrzymał za tę kwestię więcej, bo… 90 punktów! Żeby było śmieszniej, 89 punktów za filmy ekipa z DxOMark przyznała także iPhone’owi 8 Plus. Z tego wynika, że pojedynczy aparat jest w takim przypadku lepszy niż podwójny ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/11/04/iphone-x-pierwsze-wrazenia-opinia/

Źródło: DxOMark