iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro ma funkcję pozwalającą na szybki pomiar wzrostu

Skaner LiDAR to jedna z nowości, którą oferuje iPhone 12 Pro. Okazuje się, że jest on wykorzystywany w całkiem interesującej funkcji w aplikacji Miarka.

Reklama

iPhone 12 Pro i ciekawe wykorzystanie LiDAR-u

Oczywiście nie mamy do czynienia z „killer feature”, czyli cechą, która miałaby napędzić i tak już duże zainteresowanie tegorocznymi smartfonami Apple z linii Pro. Mimo tego, to całkiem przyjemny dodatek, pokazujący jeden z wielu sposób wykorzystania LiDAR-u.

Jak informuje serwis MacRumors, iPhone 12 Pro (a niebawem również 12 Pro Max) ma dodatkową funkcję w aplikacji Miarka. Po wykryciu osoby znajdującej w kadrze, aplikacja automatycznie mierzy jej wysokość. Cały proces przeprowadzany jest naprawdę sprawnie i jak wynika z opinii użytkowników, wyniki są poprawne.

iPhone 12 Pro – aplikacja Miarka.
iPhone 12 Pro – nowa funkcja w aplikacji Miarka (fot. MacRumors)

W zależności od regionu, wzrost podawany jest w stopach i calach lub w centymetrach. Nie trzeba nic ręcznie zmieniać w ustawieniach aplikacji – użytkownicy w Polsce powinny od razu zobaczyć wynik w centymetrach.

Warto dodać, że dostępna jest opcja zrobienia zdjęcia po dokonaniu pomiaru, które następnie można wrzucić na serwis społecznościowy, udostępnić znajomym lub po prostu zapisać na smartfonie.

Nie trzeba już więc korzystać z fizycznej miarki, teraz wystarczy tylko uruchomić odpowiednią aplikację na iPhonie 12 Pro lub 12 Pro Max.

Owszem, aplikacja jest dostępna na starszych smartfonach Apple, ale…

Aplikacja Miarka znajduje się na liście domyślnie instalowanych przez firmę Tima Cooka. Jak sama nazwa wskazuje, służy ona do pomiarów rozmiarów różnych obiektów. Mamy do czynienia z rozszerzoną rzeczywistością, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć aplikacji w przypadku krzesła w salonie, stołu w kuchni lub innego obiektu.

iPhone 12 Pro – na dole wysepki, obok trzech kamer, umieszczony jest skaner LiDAR (fot. Apple)

Miarka dostępna jest nie tylko na nowych smartfonach z Cupertino – tak, iPhonie 12 Pro nie jest wymagany. Warto jednak zwrócić uwagę, że wyniki podawane przez „Dwunastki” z linii Pro powinny charakteryzować się wyższą dokładnością. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu skanera LiDAR, który odczuwalnie wpływa na doświadczenie podczas używania rozszerzonej rzeczywistości.

LiDAR trafił również do najnowszego iPada Pro. Niestety, nie znalazł się na pokładzie tańszych iPhone’ów 12.