Ten iPhone będzie bestsellerem. To pewne jak 2+2=4

Kiedyś iPhone’y były postrzegane jako smartfony wyłącznie dla zamożniejszych klientów. Dziś również są one drogie, ale jednocześnie Apple wprowadza na rynek znacznie bardziej przystępne cenowo modele, jak iPhone’a SE 2020. iPhone 12 w tej wersji będzie miał miano bestsellera jak w banku, ale pod jednym warunkiem.

Apple zaleje rynek nowymi iPhone’ami

Dotychczas spodziewaliśmy się premiery czterech smartfonów z serii iPhone 12 – dwóch z podwójnym aparatem i dwóch z potrójnym wraz z laserem LiDAR. Wszystkie miały zaoferować wyświetlacze OLED z mniejszym wycięciem niż iPhone’y z poprzednich lat oraz procesor Apple A14 z modemem 5G.

iPhone 12
Do tej pory spodziewaliśmy się, że jesienią zadebiutują cztery smartfony z serii iPhone 12 (źródło: FRONT PAGE TECH)

Okazuje się jednak, że Apple może wprowadzić na rynek więcej smartfonów z linii iPhone 12 niż do tej pory myśleliśmy.

Będą jeszcze takie iPhone’y 12

W branży pojawił się nowy informator, który podpisuje się na Twitterze nickiem Omega LEAKS and RUMORS. Jako że jest to „świeżynka”, do przekazywanych przez niego informacji na razie podchodzimy z rezerwą, lecz jednocześnie mamy nadzieję, że ten przeciek znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości.

Omega LEAKS and RUMORS opublikował na swoim Twitterze informację, że Apple wprowadzi na rynek również wersje bez modemu 5G, ale tylko w przypadku iPhone’ów 12, tj. wersji podstawowej i z dopiskiem „Max”. Smartfony z serii „Pro” zaoferują obsługę łączności sieci piątej generacji „w standardzie”.

iPhone 12 4G – cena. Będzie bestsellerem

Brak modemu 5G na pokładzie oczywiście nie pozostanie bez wpływu na cenę. iPhone 12 4G, jak podaje Omega LEAKS and RUMORS, miałby kosztować 549 dolarów, natomiast iPhone 12 Max 4G – 649 dolarów. W obu przypadkach smartfony byłyby zatem tańsze o 100 dolarów od wariantów 5G.

Jak wspomniałem, informacja ta pochodzi od niezweryfikowanego pod względem wiarygodności leakstera, więc należy podchodzić do niej ostrożnie. Jeżeli jednak znajdzie ona potwierdzenie w rzeczywistości, iPhone 12 4G na pewno stanie się bestsellerem. Będzie bowiem znacznie ciekawszą opcją niż iPhone SE 2020, gdyż ma być od niego mniejszy, a jednocześnie zaoferuje dużo większy ekran (5,4″ vs 4,7″).

Wprowadzenie na rynek iPhone’ów 12 bez modemu 5G wydaje się rozsądnym posunięciem, ponieważ sieć piątej generacji wciąż jest słabo dostępna i nie wszyscy muszą chcieć dopłacać za coś, z czego nie skorzystają w najbliższej przyszłości – oni nie odczują, że czegoś im brakuje, a dzięki temu będą mogli kupić iPhone’a w niższej cenie.