iPhone SE 2020 smartphone
iPhone SE 2020 (źródło: Apple)

iPhone 12 będzie mniejszy niż tegoroczny iPhone SE 2020

Miłośnicy małych smartfonów już przebierają nóżkami z podekscytowania! Jeśli najnowsze doniesienia się potwierdzą, to iPhone 12 będzie najlepszym wyborem dla tych, którzy poszukują niewielkiego smartfona.

Jeśli mały smartfon, to…

Wszystko zależy od tego, co definiujemy jako „małe”. Jak dla mnie, gabaryty Pixela 3a nie są zbyt przesadzone, dlatego też smartfony o jego rozmiarach rozważam jeszcze w kategoriach „małych”. Inni jednak nie są tak szczodrzy w przyznawaniu takich określeń, więc poszukują czegoś naprawdę kieszonkowego.

Jednym z ostatnich urządzeń broniących honoru powiedzenia „małe jest piękne” okazał się iPhone SE 2020. Jego wymiary to 138,4×67,3×7,3 mm. Okazuje się jednak, że nowy iPhone 12 może być jeszcze mniejszy.

iPhone SE 2020 smartphone
iPhone SE 2020 (źródło: Apple)

iPhone 12 mniejszy od iPhone’a SE 2020?

Przynajmniej takie wnioski można wysnuć po obejrzeniu materiału udostępnionego przez youtubera EveryApplePro, w którym widzimy reprezentację rozmiarów obudowy 5,4-calowego iPhone’a 12, która bazuje na modelu CAD.

Choć iPhone SE 2020 ma wyraźnie mniejszy ekran (4,7″), to sporo miejsca na przednim panelu urządzenia zabiera czytnik linii papilarnych oraz ogromne ramki – zwłaszcza górna i dolna. Dzięki temu 5,4-calowy dummie wykonany na potrzeby porównania wydaje się być mniejszy niż obecny maluch Apple.

Mam poważne wątpliwości, czy nowy iPhone 12 naprawdę będzie takim mikrusem. Jeśli jednak okaże się, że to prawda, i podstawowy wariant smartfona z Cupertino zyska tak kompaktową obudowę, to z pewnością zyska sobie wielu fanów. Coś takiego bez problemu obsłużymy jedną ręką.