(fot. pexels.com)

Nowe iPhone’y mogą otrzymać funkcję Dual Audio Bluetooth

W 2016 roku, podczas premiery iPhone’a 7 i 7 Plus, dowiedzieliśmy się, że Apple zdecydował się na dość kontrowersyjny ruch – ze smartfonów z logo nadgryzionego jabłka zostało usunięte złącze minijack. Firma Tima Cooka postawiła na bezprzewodowe przesyłanie dźwięku, które niebawem może doczekać się większego usprawnienia.

iPhone połączy się z dwoma urządzeniami audio przez Bluetooth

Jak podaje serwis The Verge, powołując się na informacje udostępnione przez blog Mac Otakara, Apple ma wprowadzić do iPhone’ów funkcję Dual Audio Bluetooth. Pozwoli ona na przesyłanie dźwięku do dwóch urządzeń za pośrednictwem Bluetooth.

Reklama

Nie będzie to żadna nowość na rynku smartfonów. Wspomnianą funkcję oferują już wybrane smartfony Samsunga, które mają na pokładzie moduł łączności Bluetooth 5.0. Mimo iż nie będziemy mieli do czynienia z innowacją, to jednak opcja powinna okazać się przydatna w wielu scenariuszach.

Chcesz razem ze znajomymi obejrzeć film lub posłuchać muzyki podczas podróży pociągiem? Po wdrożeniu Dual Audio Bluetooth będzie to możliwe na dwóch oddzielnych słuchawkach bezprzewodowych. Z kolei system audio w samochodzie może zostać użyty do podawania komunikatów głosowych z nawigacji, podczas gdy pasażer może słuchać własnej muzyki na sparowanych słuchawkach.

Dziś posłuchamy muzyki tylko na jednych słuchawkach AirPods. (fot. Tabletowo.pl)

Funkcja ma zostać wprowadzona w przyszłych iPhone’ach. Możliwe, że będzie dostępną już w tegorocznych modelach. Co więcej, może być częścią iOS 13 i trafić na starsze iPhone’y wraz z aktualizacją oprogramowania. Jak już wspomniałem, w przypadku Samsunga funkcja wymaga modułu Bluetooth 5.0, który znalazł się również w iPhonie 8, 8 Plus, X i wszystkich trzech modelach z 2018 roku.

Należy pamiętać, że mamy do czynienia z nieoficjalną informacją. Nawet jeśli blog Mac Otakara ma na koncie sprawdzone przecieki o produktach Apple, to nie wszystkie się sprawdzają. Owszem, Apple może pracować nad nowym rozwiązaniem, ale niekoniecznie musi ono zostać wprowadzone w finalnym wydaniu produktu.

Nowe iPhone’y już we wrześniu

Premiera nowych smartfonów Apple coraz bliżej. Obecne informacje wskazują, że jedną z głównych nowości będzie znacząco usprawniona kamera. Główny moduł ma składać się z trzech obiektywów, które zostaną umieszczone na wątpliwie atrakcyjnej wysepce. Oczywiście nie zabraknie nowego, wydajniejszego procesora i innych usprawnień. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby firma zamierzała pozbyć się charakterystycznego notcha.

Polecamy również:

Zintegrowany z ekranem skaner linii papilarnych w smartfonie Apple już za rok. Podobnie jak nowy iPhone SE

źródło: The Verge, Mac Otakara