(fot. Svetapple.sk)

Obudowy iPhone’ów 11 i 12 „zmieniają kolory”. Niestety, to nie funkcja, ale poważna wada

Użytkownicy iPhone’ów skarżą się na poważny problem dotyczących ich smartfonów. Okazuje się, że wybrane modele mogą tracić kolor, co skutkuje widocznymi odbarwieniami.

Reklama

Znacząca zmiana kolorów obudowy

Na nowy problem, który prawdopodobnie dotyczy nowszych smartfonów z Cupertino, uwagę zwraca serwis MacRumors. W internecie od dłuższego czasu przybywa skarg niezadowolonych użytkowników, którzy zwracają uwagę na sporą utratę pierwotnego koloru, co widoczne jest szczególnie na bokach urządzenia.

iPhone 12 – utrata koloru
(fot. Svetapple.sk)

Głośniej o odbarwieniach iPhone’ów zrobiło się po raporcie opublikowanych przez Svetapple.sk. Zawiera on zdjęcia modelu 12 w wersji PRODUCT (RED), który po krótkim okresie użytkowania stracił oryginalny kolor. W pobliżu przycisku zasilania możemy zobaczyć pomarańczowe odcienie zamiast koloru czerwonego.

Należy zwrócić uwagę, że utracenie początkowego koloru dotyczy dość sporej powierzchni. Ponadto, wada miała pojawić się, mimo iż smartfon noszony był w przezroczystym etui. Trudno obecnie wskazać główny powód problemu, ale najczęściej wymienia się oszczędności Apple podczas produkcji, wpływ etui lub zbyt długą ekspozycję na promieniowanie UV. Z drugiej jednak strony, jeśli odbarwienia byłyby spowodowane promieniowaniem UV, to raczej problem byłby znacznie bardziej powszechny.

Nie tylko jeden iPhone 12

Opieranie się wyłącznie na zdjęciach jednego smartfona to stanowczo za mało, aby stwierdzić, że iPhone’y faktycznie mają dość poważną wadę. Okazuje się jednak, że na podobne defekty skarży się więcej osób.

Na forum MacRumors pojawiły się zdjęcia modelu 11, w którym utrata kolorów jest jeszcze bardziej widoczna i występuje na wszystkich bokach. Warto dodać, że o podobnych problemach informują również właściciele nowej generacji SE czy modelu XR.

iPhone 11 – utrata kolory
(fot. tl01, MacRumors)

Ponadto, na oficjalnym forum pomocy technicznej Apple możemy znaleźć dość długi wątek, który skupiony jest wyłącznie na utracie kolorów obudowy. W większości przypadków wada występuje na aluminiowych bokach smartfonów z Cupertino.

Niestety, niewykluczone, że użytkownicy będą musieli pogodzić się z „nowym” kolorem iPhone’ów. Prawdopodobnie firma Tima Cooka, podczas zgłoszenia defektu do serwisu, uzna utratę oryginalnych barw za wadę kosmetyczną, która może nie podlegać gwarancji.