ipad pro
iPad Pro 2020 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

iPad Pro Max? Apple może wprowadzić tablet z naprawdę dużym wyświetlaczem

Obecnie iPad Pro dostępny jest w dwóch podstawowych wariantach, różniących się przekątną zastosowanego ekranu – 11 i 12,9 cali. Niewykluczone, że dołączy do nich jeszcze większy model.

Reklama

„iPad Pro Max” jest w planach Apple

Tablety z Cupertino, szczególnie modele należące do linii Pro, reklamowane są jako urządzenia mogące zastąpić komputer. W związku z tym wielu bardziej zaawansowanych użytkowników oczekuje od nich sporych ekranów.

Duży wyświetlacz może przydać się chociażby w profesjonalnym oprogramowaniu, w którym szybki dostęp do wielu funkcji jest sporą zaletą. Większa powierzchnia ekranu pozwala bowiem umieścić więcej elementów i różnych przycisków, bez zmniejszania ich rozmiaru. Ponadto większa przestrzeń robocza sprawdza się przy wielozadaniowości – zapewnia wygodniejszą pracę z aplikacjami uruchomionymi obok siebie.

12,9-calowy iPad Pro to już naprawdę spory tablet, ale możliwe, że nie wystarcza on wszystkim użytkownikom. W związku z tym, jak wskazują najnowsze rewelacje, Apple rozważa opcję wprowadzenia iPada z jeszcze większym wyświetlaczem.

iPad Pro 2021 tablet
iPad Pro 2021 (źródło: Apple)

Niestety, nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, a także najważniejszej informacji – przekątnej ekranu w nowym tablecie. Niewykluczone, że będzie zbliżona do tej w Samsungu Galaxy Tab S8 Ultra, który podobno ma zapewnić aż 14,6 cala.

Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać

Mark Gurman z Bloomberga, który odpowiada za przedstawione informacje, wskazuje, że jeszcze większy iPad Pro zadebiutuje dopiero za kilka lat. Dokładniejsza data ewentualnej premiery nie została podana.

W 2022 roku Apple ma zaprezentować odświeżone wersje obecnej linii tabletów Pro, zatem pojawią się warianty z ekranami o przekątnej 11 i 12,9 cali. Raczej nie zobaczymy jeszcze modelu, który zapewni więcej przestrzeni do pracy.

Wcześniej wspomniałem o nazwie „iPad Pro Max”, aczkolwiek należy mieć na uwadze, że to tylko robocze określenie, nadane głównie przed media. Nowy tablet raczej nie otrzyma dodatkowego oznaczenia i po prostu pozostanie iPadem Pro. Byłoby to zgodne z obecną polityką firmy – większe iPady nie mają dłuższej nazwy.

Co ciekawe, nieoficjalne źródła sugerują zmiany w konstrukcji, które mają być wdrożone w przyszłym roku. W nowych tabletach z linii Pro, zamiast metalowego tyłu, Apple ma zastosować szkło, podobnie jak chociażby w iPhone’ach. Niektóre źródła wspominają jeszcze o złączu do ładowania inspirowanym MagSafe, a także funkcji bezprzewodowego zwrotnego ładowania innych urządzeń.