(fot. pixabay.com)

iPad jako zewnętrzny monitor? Tak, ma to być możliwe w nowym macOS

Apple pracuje nad nowymi wersjami swoich systemów operacyjnych, które powinny zostać zaprezentowane na początku czerwca. Podczas konferencji WWDC powinniśmy zobaczyć iOS 13, watchOS 6, a także macOS w wydaniu 10.15. Jedną z ciekawszych nowości, która pojawi się na komputerach Mac, będzie możliwość wykorzystania ekranu iPada.

Na liście najlepszych funkcji, które oferowane są przez produkty Apple, z pewnością powinna znaleźć się współpraca pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Możliwość szybkiej i wygodnej kontynuacji pisania maila czy czytania artykułu, niezależnie czy przesiadamy się z iPhone’a na Maca czy też odwrotnie, to naprawdę świetna sprawa. Apple niebawem może pójść o krok dalej.

macOS 10.15 może przynieść nowości dotyczące współpracy z iPadem

Jak wskazują nieoficjalne informacje, kolejna duża wersja macOS-a, która jeszcze w tym roku trafi na komputery Mac, ma wprowadzić możliwość wykorzystania iPada jako zewnętrznego monitora. Użytkownik będzie mógł „wysłać” okno dowolnej aplikacji na ekran znajdującego się obok tabletu Apple.

Nowe rozwiązanie obecnie rozwijane jest pod nazwą Sidecar. Korzystanie z niego, jak przyzwyczaiły nas produkty Apple, ma być banalnie proste i nie będzie wymagało od użytkownika przebijania się przez męczącą konfigurację. Menu, które umożliwi przerzucenie okna na drugi ekran, wyświetlane będzie po najechaniu kursorem na zielony przycisk Maksymalizuj. Po wybraniu odpowiedniej opcji, aplikacje zostanie przeniesiona na ekran iPada w trybie pełnoekranowym.

Osoby, które posiadają iPada obsługującego Apple Pencil, podczas korzystania z opisywanej funkcji, będą mogły używać rysika. Jak najbardziej będzie mógł on zostać wykorzystany do rysowania w aplikacjach z macOS-a.

Ponadto, nowy macOS ma wprowadzić możliwość szybkiego rozmieszczania okien aplikacji na ekranie Maca. Okno po przeciągnięciu do jednej z krawędzi wyświetlacza będzie zachowywać się podobnie, jak w systemach Windows. Powinno to pozwolić na szybkie ułożenie dwóch okien aplikacji obok siebie.

Trzeba przyznać, że funkcja zapowiada się naprawdę interesująco, chociaż podobne rozwiązania już pojawiły się w świecie produktów z logo nadgryzionego jabłka. Nie zostały one jednak zaprojektowane przez Apple. Oprogramowanie jak Duet Display czy Luna Display zdobyło wielu fanów, którzy docenili je ze względu na jakość i wysoką sprawność działania.

Polecamy także:

iPhone 11 i ciemny motyw w iOS 13. Oto koncept pokazujący, jak Apple mógłby projektować smartfony

źródło: 9to5Mac