iOS 14
iOS 14 (źródło: Apple)

Pierwsza publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14 już dostępna!

Posiadacze wspieranych iPhone’ów i iPadów z pewnością ucieszą się z informacji, że pierwsza publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14 jest już dostępna dla szeregowych użytkowników. Przed jej zainstalowaniem warto jednak pamiętać o jednej, szalenie istotnej rzeczy.

Apple oficjalnie zaanonsowało iOS 14 i iPadOS 14 dwa i pół tygodnia temu, podczas keynote konferencji dla deweloperów WWDC 2020. Dostęp do najnowszej wersji oprogramowania dla smartfonów i tabletów jako pierwsi otrzymali programiści, natomiast teraz gigant z Cupertino udostępnia pierwszą publiczną betę. Może ją zainstalować każdy zainteresowany, aczkolwiek powinien pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy.

Pierwsza publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14 już dostępna

Osoby, które nie mogą doczekać się udostępnienia wersji stabilnych, zapewne zastanawiają się, kto może zainstalować pierwszą publiczną betę iOS 14 i iPadOS 14? W momencie oficjalnej prezentacji Apple zapowiedziało, że w pierwszym przypadku z nowego oprogramowania będą mogli korzystać posiadacze iPhone’a 6S i wszystkich nowszych smartfonów, natomiast w drugim w sumie 15 iPadów (pełną listę zainteresowani znajdą na stronie producenta).

publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14
źródło: Apple

Jeśli zatem ktoś posiada wspierany smartfon lub/i tablet, pierwsza publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14 jest dla niego dostępna. Zanim jednak przystąpi do Apple Beta Software Program (warunek konieczny) i zacznie testować nowe wersje systemów, powinien gruntownie się nad tym zastanowić.

Dla kogo publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14?

Apple informuje, że program publicznych beta testów powstał po to, aby dać użytkownikom dostęp do przedprodukcyjnego oprogramowania, lecz jednocześnie jest to umowa wiązana. Producent bowiem oczekuje aktywnego uczestnictwa w testach i przesyłania wyczerpujących informacji zwrotnych, które pomogą mu w udoskonaleniu systemu przed jego finalnym udostępnieniem.

To istota beta testów i niewskazane jest branie w nich udział tylko po to, aby zacząć korzystać z najnowszego wydania oprogramowania już teraz, szczególnie że nie jest ono jeszcze skończone i mogą występować uciążliwe niedogodności.

Osoby, które przystąpią do beta testów iOS 14 i iPadOS 14, powinny o tym pamiętać i przed instalacją bezwzględnie zrobić kopię zapasową wszystkich danych. Ogólnie nie zaleca się też testowania nieskończonego oprogramowania na urządzeniach, z których korzysta się na co dzień, ale to już wolny wybór każdego użytkownika.

To co, ktoś chętny do testowania?

Polecamy również: